Wyłączający się komputer

(Rafalmikolajek) #1

Witam.

W ostatnim czasie mam problem z komputerem. Kiedy przenoszę pliki muzyczne z pulpitu na jedną z partycji dysku komputer nagle przestaje działać a po chwili na ekranie monitora pojawia się niebieskie tło z następującym komunikatem:

"Wystąpił problem i system windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Proces lub wątek kluczowy dla działania systemu został nieoczekiwanie zamknięty.

Jeśli po raz pierwszy widzisz ..... stop, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ekran pojawi się podobnie, wykonaj następujące kroki:

-upewnij się czy wszelki nowy sprzęt i oprogramowanie są poprawnie zainstalowane.

-jeżeli jest to nowa instalacja poproś producenta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje dla systemu windows, które mogą być potrzebne.

Jeżeli problemy będą się powtarzać, wyłącz lub usuń wszelki nowo zainstalowany sprzęt i oprogramowanie. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS jak buforowanie i ....ełanianie.

Jeżeli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz opcję tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

STOP: 0x000000F4 (0x00000003, 0x864c7250, 0x864c73c4, 0x805d29B4)

Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci."

To cały komunikat, wykropkowałem miejsca, gdzie tekst był nieczytelny (zrobiłem zdjęcie telefonem).

Proszę o jakąś dobrą radę

(ak6) #2

Zacznij od sprawdzenia jakości połączenia dysku HDD z płytą główną. W razie potrzeby wymień kabel sygnałowy. Jeśli to HDD ATA to sprawdź ustawienia Master/Slave