Wyłączajacy się monitor po starcie systemu, nowa karta graf

Witam

W moim poprzednim wątku zastanawiałem się nad kupnem karty. Teraz gdy juz jestem posiadaczem owego Radeona 4850 mam inny problem. Otóż zamontowałem kartę i myslalem ze wszystko będzie ok. Jednak wyskoczył mi komunikat “fan error”. Kliknałem resume i myslalem ze będzie dobrze. Potem nagle (nawet nie zdążyłem zainstalować sterowników) monitor mi się wylaczył i nic się nie dało zrobić. Po jakimś czasie uruchomiłem komputer i znowu było to samo. Zauważyłem ze im więcej dam czasu karcie na ostudzenie się, tym więcej czasu ona normalnie pracuje jednak zawsze dochodzi do tego samego. ;/

Nie wiem co jest tego przyczyną, moze przegrzewanie się karty, ale z kolei wentylatory działają, a wszystkie kable posprawdzałem.

Proszę o pomoc. :wink:

Komunikat wszystko ci mówi. Masz problem z wentylatorem na karcie i się przegrzewa. Zobacz czy wentylator pracuje.

Hmm… to mam jakoś zwiększyć RPM na grafie? Jesli tak, to jak? :wink:

Karta nowa, czy używana ?

Może uszkodzona , za małe obroty wentylatora GPU, źle założone chłodzenie na GPU - sprawdź.

Dodam jeszcze, że komunikat był w biosie, karta nie jest gorąca, można ją spoko dotkąć. Karta jest nowa z allegro. Natiomiast wiatraczek po wyłaczeniu się monitora przyspiesza, jest bardziej głośny itp.

Teszni , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Występuje tu swojego rodzaju paradoks. Karta się przegrzewa, ale nie jest gorąca. :wink: Tak więc moze to nie przegrzewanie się jedak ; /

Dodane 11.12.2010 (So) 16:03

Podłączyłem tego radka i wszedłem do biosu. Przez 30 min nic się nie działo, a od razu gdy wyszedłem z biosu monitor wyłączył się tak jak poprzednio. Pomocy, plis