Wyłączający się monitor


(system) #1

Witam! Jestem po instalacji windowsa, i gdy instaluje sterowniki do mojej karty graficznej ATI9600XT, to albo mam rozdzielczość nie taką, jaka jest zalecana w moim monitorze, albo przełącza się z trybu analogowego na cyfrowy, co kończy się "przejściem" monitora w stan czuwania. W takim przypadku jedynym ratunkiem jest reset. Ciągle wyskakuje mi okno z napisem: Recommended resolution 1440x900 i 60Hz. Mam tak ustawione, a mimo to nie działa. Próbowałem już wielu sterowników, ale scenariusz jest ten sam, Męczę się już z tym trzeci dzień i nie wiem już co zrobić. Mój monitor to Samsung 931BW, a karta 9600XT. Proszę bardzo o pomoc!


#2

piotrek1993 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Adalbert) #3

Jakim kablem (sprawny?) podłączasz tę kartę z monitorem?


(system) #4

Kable są sprawne ( DVI i VGA ), wyłączenie następuje najczęściej gdy chcę uruchomić np. przeglądarkę. Wcześniej też miałem taki problem gdy dawniej instalowałem windowsa i wtedy już miałem tak nakombinowane w komputerze tych sterowników do karty że problem sam znikł. Obecnie są zainstalowane tylko do karty graficznej, płyty głównej i kodeki.


(Kpc21) #5

Podłącz tylko DVI.