Wyłączający się monitor

Witam od pewnego czasu mój monitor po około godziny pracy (internet, gry etc.) zaczyna wyłącząć się na jakieś 5 sekund. Ekran staje się czarny, lampa monitora miga i wszytko wraca do normy, jednak dzieję się tak co 30-60 sekund. W czym może tkwić problem?

Konfiguracja PC:

Płyta główna: Gigabyte P35-S3G

Intel Core 2 Duo CPU E8200@2.66Ghz

2x 2048 DDR2 Kingston

GeForce 8600GT PCI-E

Zasilacz: Akyga LPK2-25 420W

Screenshot z programu HWMonitor w czasie pisania postu (monitor wyłącza się tak jak opisałem wyżej):

hw1.jpg

System Windows 7, przeinstalowany jakiś tydzień temu, zaktualizowane sterowniki do karty graficznej.

Pozdrawiam

A czy przed reinstalacją systemu też występowały takie problemy ?

Niestety tak - z tego powodu próbowałem reinstalacji systemu, jednak nic to nie dało.

stawiam, że to wina zasilacza - chiński śmieć, ja bym się bał na takim czymś odpalić kompa, nie trzyma napięć, lepiej wymień go na ‘firmowy’ jak najszybciej… :shock:

PS. jaki to monitor?

LCD Belinea 19’’ podpięta na DVI-D.

Jaki zasilacz polecasz? Bo co do zasilaczy to nigdy nie byłem w tej dziedzinie znawcą :wink:

w tej cenie najlepszy będzie: Seasonic SS-500ET

ewentualnie http://www.ceneo.pl/8584616

@DOWN

pewnie tak, ale jak możesz to pożycz od kogoś zasilacz, pewnie się ktoś znajdzie :slight_smile:

Hmm no jak to u studentów biednie bywa - pieniądze ciężko znaleźć, ale tak gdzieś do 200zł by się może uzbierało.

Ale pasuje mi pewnie przed tym sprawdzić, czy to na pewno wina zasilacza… Bo w sumie komputer z ponad rok chodził bez zarzutu.

Podłącz monitor pod inny komputer. Może to wina monitora a nie komputera.