Wyłączanie funkcji „Poprzednie wersje”

Witam, chciałbym wyłączyć tę funkcję oraz usunąć z dysku pliki zawierające kopie zapasowe. Nie potrafię doszukać się opcji w Panelu sterowania.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Wyłącz Przywracanie Systemu. Panel Sterowania -> System -> Ochrona systemu.

Tylko tak można wyłączyć kopie zapasowe plików tworzone przez ‘Poprzednie wersje’. Ale… IMO to kiepski pomysł. Przywracanie systemu i Poprzednie wersje to pożyteczne funkcje i nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać.

Jeżeli uważasz, że zabiera Ci to za dużo miejsca na dysku użyj polecenia wiersza poleceń vssadmin z odpowiednim parametrem

vssadmin Resize ShadowStorage /?

A czy ta funkcja jest zależna od wersji systemu?

Jeśli tak, to czy będą jakieś problemy z downgrade? (na razie korzystam z wersji testowej)

Nie. Przywracanie systemu (a więc i ‘Poprzednie wersje’) jest dostępna we wszystkich wydaniach Visty (no chyba, żeby nie było w Viscie Starter ale nie widziałem na oczy, więc nie wiem).

Problemów z downgrade nie będzie żadnych. Oczywiście z downgrade w ramach Visty, bo zainstalowanie XP-ka usunie wszystkie punkty przywracania i kopie w tle. A właściwie nie tyle usunie, co uczyni niedostępnym.

Przywracanie systemu jest we wszystkich, ale poprzefnie wersje tylko w Ultimate. Zachęcam do prezentacji.

Dziwne, bo ja mam Vistę bussines, i mam opcję poprzednie wersje :slight_smile:

Twoja teza więc nie zgadza się :stuck_out_tongue:

Ale ja mówilem o domowych. Z domowych tylko na Ultimate.

Od kiedy to Ultimate jest domowa?

No ale mniejsza o to, ważne, że na wersjach Home nie ma :wink: