Wyłączanie funkcji przywracania ustawień fabrycznych


(edi) #1

Witam.

Posiadam router edimax BR 6228-nS. Chciałbym się dowiedzieć jak wyłączyć funkcję przywracania ustawień fabrycznych/reset ponieważ uciążliwa osoba w moim domu ciągle mi go resetuje.

Czekam na odpowiedź oraz pozdrawiam.


(Grzechu1m1) #2

Funkcji reset raczej nie wyłączysz ale możesz zrobić kopię ustawień routera a potem po prostu wczytać plik z konfiguracją zamiast od zera wszystko konfigurować.


(roobal) #3

Nie ma takiej możliwości, gdybyś wyłączył tę funkcję, straciłbyś możliwość zresetowania routera. Może się zdarzyć, że zapomnisz hasło do panelu, więc musisz mieć możliwość resetu ustawień. Jeśli ktoś niepowołany resetuje Ci router, to musisz zabezpieczyć urządzenie przed dostępem fizycznym, np. umieścić w pomieszczeniu, do którego nikt nie ma dostępu (drzwi zamykane na klucz) lub zakupić jakąś skrzynkę zamykaną na klucz, w której umieścisz router, innego wyjścia nie ma.

Jeśli ktoś resetuje router, bo stosujesz jakieś ograniczenia, możesz spróbować dogadać się z twoim dostawcą internetu, aby dopuścił do sieci określony przez Ciebie adres MAC inny, niż przypisany fabrycznie routerowi (router musi posiadać funkcję klonowania MAC adresów), wówczas po resecie delikwent nie będzie miał w ogóle dostępu do internetu, myślę, że po takim czymś, odechce mu się resetowania.