Wyłączanie głosu w monitorze, ale nie w słuchawkach

Napoczątku chciałabym przeprosić, jeśli dałam to do złego tematu ^^

Otóż mam Monitor Fujitsu Siemens, który ma wbudowane głośniki, ale chciałabym czasami wyłączyć głos w tych głośnikach, by móc słuchać w słuchawkach.

Na monitorze jest przycisk do wyłączania dźwięku, ale wtedy wyłącza się wszędzie dźwiek, także i w słuchawkach… W instrukcji nigdzie nie pisze o takim problemie, więc może ktoś na forum wie jak sobie z tym poradzić?

Wiem, że zadaje trudne pytanie, bo raczej tylko ci co maja taki monitor moga na nie odpowiedziec, ale moze jest jakis uniwersalny sposób na to :slight_smile:

słuchawki masz podpięte pod monitor?

Jeśli tak, to ja na twoim miejscu zaopatrzyłbym się w rozgałęźnik 1=>2*minijack i podpiął słuchawki bezpośrednio pod kartę dźwiękową.

Nie powinno być przypadkiem tak, że jak włożysz słuchawki w gniazdo w monitorze to automatycznie monitor wyłącza głos w głośnikach?

a inaczej to tak jak pisze Vendor43 , chyba jeszcze że w komputerze masz na przednim panelu dodatkowe wejścia na słuchawki i mikrofon.

Słuchawki wkładam w komputer, w monitorze bodajże nie mam wejscia na słuchawki :<

bede musiala otworzyc komputer i sprawdzic, gdzie ida te polaczenia, bo zeby podpinac sie z tylu, to mam za krotki kabel od słuchawek, ale dzieki za odpowiedz, troche mnie to nakierowalo