Wyłączanie i włączanie modemu nie chodząc do nego

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób w ustawieniach modemu MV400 Orange wyłączyć i włączyć go, ale siedząc sobie wygodnie przed komputerem, a nie chodzić do modemu i wyłączać go ręcznie idąc do niego? W instrukcji znalazłem taką opcję, ale nigdzie(w instrukcji) nie mogę znaleźć tego opisanego dlatego proszę Was forumowicze o pomoc.

Zakładając, że jest to router z modemem (a tak zapewne jest) powinieneś wejść do ustawień routera za pomocą przeglądarki www.

Przeważnie domyślnie adresem konfiguracji routera jest numer IP 192.168.1.1 - Po zalogowaniu się powinieneś mieć tam gdzieś opcję Połącz/Rozłącz lub jakoś podobnie (możliwe, że w języku angielskim). Dokładnie ci nie powiem, bo akurat z tym modelem nie miałem styczności.

Wszedłem i przejrzałem wszystkie opcje i nigdzie nie znalazłem opcji połącz/rozłącz. Znalazłem tylko reset do ustawień fabrycznych i reset routera całkowity.

Jakbym podał Ci linka do instrukcji to znalazłbyś mi jak to zrobić co w temacie?

Hmmm. To może spróbuj zapytać na forum http://www.bez-kabli.pl Tam najprawdopodobniej znajdzie się ktoś, kto miał styczność z tym routerem.