Wyłączanie kompa pod xp

(Arek Aleksandrowicz) #1

Kochani mam problemik,nie problem z XP. Mam starego trupka ,ale uparłem się na XP i chodzi dość dobrze.Ale...na starym systemie przy kliknięciu na wyłączenie komputera wyłączał się komputer i monitor.Teraz po postawieniu systemu na nowo nie mogę zmusić go do pożegnania jednym kliknięciem mimo że płyta jest ATXowa i nic nie zmieniałem .Mimo że ma włączoną zaawansowaną obsługę energii na końcu pokazuje się denerwujący ekran jak w WIN 98 "a teraz możesz bezpiecznie wyłączyć komputer".Poradżcie co z tym zrobić.

Drugi problem to klawiaturka.Kupiłem klawiaturę USB firmy Manta i podłączyłem ją na chwilkę by zobaczyć jak chodzi to cacko.Ożeniłem się z nią na dobre, bo komp przestał widzieć klawiaturę pod okrągłym gniazdem i mimo usunięcia tej spod usb ani myśli system szukać tej zwykłej 102 klawiszowej.Zatem cierpie i używam tej nowej- POMÓŻCIE.Różni mówili o ustawieniu w biosie (VIA) ale tam nic takiego nioe znalazłem.

(Emailnet) #2

Ano bardzo chciałem ci pomóc..... Taki temat był już poruszany na tym forum jednak nie mogę go znależć.... (ostatnio coś wielu rzeczy nie mogę wyszperać...) Powodzenia w poszukiwaniach odpowiedzi na 1-sze pytanko ... a co do drugiego to może problem tkwi w klawiaturze.... Jesteś pewien że jest w pełni sprawna ???? Może to jakaś wada fabryczna ??? Poprostu sprawdż ją na innym kompie i będziesz wiedział...

POZDROWIONKA

(Zbych ) #3

No właśnie to jest cały XP jak już sobie coś przyswoi to potem ciężko mu sie z tym rozstać , wejdz do menadżera użądzeń, w opcjach załącz ;pokaż ukryte urządzenia; i usuń wszyskie klawiatury jakie tam sie pokażą następnie przed restartem podłącz starą klawiature może zadziała, a co do pierwszego no to po załączeniu tej opcji co napisałeś to powinno wyłanczać może ktoś inny znajdzie rozwiązanie , u mnie na starym kompie po załączenie zaawansowanego zarządzania normalnie sie wyłancza

(Emailnet) #4

Witam... to jeszcze raz ja. Chciałem ci jeszcze podpowiedzieć (o ile nie próbowałeś tego wcześniej) - sprawdż ustawienia...

START - USTAWIENIA - PANEL STEROWANIA - WYDAJNOŚĆ I KONSERWACJA - OPCJE ZASILANIA - ZAAWANSOWANE.....

Tam już powinieneś rozwiązać swoj problem (gdy w kompie zostanie naciśnięty przycisk zasilania... ---- WYŁĄCZ KOMPUTER... spróbuj ustawić na tę opcję) A jeżeli już probowałeś to....... (bez komentarza)

Co do klawiaturki - popróbuj również w panelu sterowania...

START - PANEL STEROWANIA - DRUKARKI I INNY SPRZĘT - KLAWIATURA - SPRZĘT - ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW ...... a dalej to twoje kombinacje...

.....A... i jeszcze zdanko do ZBYCHA 1... XP wcale taki nie jest..... Bardzo łatwo można odinstalować stary sprzęt i nowy równie idealnie się instaluje... Nie wiem z kąd wziąłeś taką opinię..... Mam nadzieję że z doświadczenia skoro robisz antyreklamę dla XP.... hehehe

POZDROWIONKA

(Zbych ) #5

Nie robie antyreklamy XP gdyż sam go używam i nie narzekam zbytnio na niego jest znacznie lepszy jak wszyskie poprzednie wersje Windowsa ale przekonałem się sam na sobie że jeżeli zapomne usunąć sprzęt z menadzera przed jego usunięciem z slotu i włozeniem nowego to np. ta stara karta i tak w menadzeże istnieje tyle tylko że jako ukryte użądzenie i niejedno krotnie zdażyło mi sie że system szukał własnie tego nieisniojącego sprzętu.

(Del15piero) #6

Nie znam się zabardzo na sprzęcie ale moze by pomogło gdybyś właczył stare użądzenie ponownie i usunoł z menagera. I wpiłoł nowe urzadzenie to już by tego starego nie szukał

(Emailnet) #7

Ale ja nadal nie rozumiem jak to XP nie może sie rzekomo rozstac z zainstalowanymi sprzętami.... tak jak pisze ADIDADI normalka.... dokładasz nowy sprzęt , XP go wykrywa i instaluje..... żadnej filozofii.... poza tym jeżeli stary sprzęt pozostaje ukryty to w czym to przeszkadza??? Pozostaje tam po to że jakbyś kiedyś stwierdził że jednak ten stary był lepszy i chcesz do niego powrócić.... to następnym razem nie musisz go instalować bo system już go sobie zapamiętał..... ja to w ten sposób interpretuje... heh.... Ale to taki mały odskok od tematu....

POZDROWIONKA

(Arek Aleksandrowicz) #8

CZEŚC WSZYSTKIM. Czuję się w obowiązku pogodzić wasze spory o XP i napisać jak chodzi XP u mnie , choć nie mówię że nie polubiłem tego systemu-pamiętając że twórczośc Bila nie jest doskonałą.Mój XP zainstalował sobie klawiaturkę USB a standardową 102 klawisze wyrzucił bezpowrotnie. W menagerze jej nie ma ( szukałem z lupą-wierzcie mi) a jej podłączenie ponowne i restart nawet nie ugryzł systemu w tyłek. Zatem dotąd męczę się na malutkiej i pięknej Mancie hi hi hi.

Odnośnie wyłączania poradzono mi abym ztworzył sobie skrót na pulpicie :

C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe -s -t 01 i to jest też okey.Z tym że poprzez START -WYŁĄCZ MÓJ PC ITD wyłącza sie komputer system i monitor , tak jak chciałem bo to płyta ATX.A ze skrótu wyłącza się tylko system i ukazuje się plansza :a teraz możesz bezpiecznie wyłączyć ble ble ble i trzymaj wciśnięty klawisz 5 sekund , bo innaczej wiatrak chodzi, monitor też zatem coś jest do bańki.Coś nasz Bill spartolił albo ja...

Pozdrowiona.

(Emailnet) #9

Wniosek jest jeden..... Bill wraz z wypuszczeniem na rynek owego systemu postawił nowe zadania jego przyszłym użytkownikom.... nie ma co - system ukrywa w sobie wiele tajemnic..... a by trafić na odpowiednią jego konfigurację i dostosować do własnych potrzeb ..... trzeba się troszkę napracowac.... heh.... Mam nadzieję że to nie było celowe z jego strony......

POZDRAWIAM pana B.G........