Wyłączanie kompa pod xp

Kochani mam problemik,nie problem z XP. Mam starego trupka ,ale uparłem się na XP i chodzi dość dobrze.Ale…na starym systemie przy kliknięciu na wyłączenie komputera wyłączał się komputer i monitor.Teraz po postawieniu systemu na nowo nie mogę zmusić go do pożegnania jednym kliknięciem mimo że płyta jest ATXowa i nic nie zmieniałem .Mimo że ma włączoną zaawansowaną obsługę energii na końcu pokazuje się denerwujący ekran jak w WIN 98 “a teraz możesz bezpiecznie wyłączyć komputer”.Poradżcie co z tym zrobić.

Drugi problem to klawiaturka.Kupiłem klawiaturę USB firmy Manta i podłączyłem ją na chwilkę by zobaczyć jak chodzi to cacko.Ożeniłem się z nią na dobre, bo komp przestał widzieć klawiaturę pod okrągłym gniazdem i mimo usunięcia tej spod usb ani myśli system szukać tej zwykłej 102 klawiszowej.Zatem cierpie i używam tej nowej- POMÓŻCIE.Różni mówili o ustawieniu w biosie (VIA) ale tam nic takiego nioe znalazłem.

Ano bardzo chciałem ci pomóc… Taki temat był już poruszany na tym forum jednak nie mogę go znależć… (ostatnio coś wielu rzeczy nie mogę wyszperać…) Powodzenia w poszukiwaniach odpowiedzi na 1-sze pytanko … a co do drugiego to może problem tkwi w klawiaturze… Jesteś pewien że jest w pełni sprawna ??? Może to jakaś wada fabryczna ??? Poprostu sprawdż ją na innym kompie i będziesz wiedział…

POZDROWIONKA

No właśnie to jest cały XP jak już sobie coś przyswoi to potem ciężko mu sie z tym rozstać , wejdz do menadżera użądzeń, w opcjach załącz ;pokaż ukryte urządzenia; i usuń wszyskie klawiatury jakie tam sie pokażą następnie przed restartem podłącz starą klawiature może zadziała, a co do pierwszego no to po załączeniu tej opcji co napisałeś to powinno wyłanczać może ktoś inny znajdzie rozwiązanie , u mnie na starym kompie po załączenie zaawansowanego zarządzania normalnie sie wyłancza

Witam… to jeszcze raz ja. Chciałem ci jeszcze podpowiedzieć (o ile nie próbowałeś tego wcześniej) - sprawdż ustawienia…

START - USTAWIENIA - PANEL STEROWANIA - WYDAJNOŚĆ I KONSERWACJA - OPCJE ZASILANIA - ZAAWANSOWANE…

Tam już powinieneś rozwiązać swoj problem (gdy w kompie zostanie naciśnięty przycisk zasilania… ---- WYŁĄCZ KOMPUTER… spróbuj ustawić na tę opcję) A jeżeli już probowałeś to… (bez komentarza)

Co do klawiaturki - popróbuj również w panelu sterowania…

START - PANEL STEROWANIA - DRUKARKI I INNY SPRZĘT - KLAWIATURA - SPRZĘT - ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW … a dalej to twoje kombinacje…

…A… i jeszcze zdanko do ZBYCHA 1… XP wcale taki nie jest… Bardzo łatwo można odinstalować stary sprzęt i nowy równie idealnie się instaluje… Nie wiem z kąd wziąłeś taką opinię… Mam nadzieję że z doświadczenia skoro robisz antyreklamę dla XP… hehehe

POZDROWIONKA

Nie robie antyreklamy XP gdyż sam go używam i nie narzekam zbytnio na niego jest znacznie lepszy jak wszyskie poprzednie wersje Windowsa ale przekonałem się sam na sobie że jeżeli zapomne usunąć sprzęt z menadzera przed jego usunięciem z slotu i włozeniem nowego to np. ta stara karta i tak w menadzeże istnieje tyle tylko że jako ukryte użądzenie i niejedno krotnie zdażyło mi sie że system szukał własnie tego nieisniojącego sprzętu.

Nie znam się zabardzo na sprzęcie ale moze by pomogło gdybyś właczył stare użądzenie ponownie i usunoł z menagera. I wpiłoł nowe urzadzenie to już by tego starego nie szukał

Ale ja nadal nie rozumiem jak to XP nie może sie rzekomo rozstac z zainstalowanymi sprzętami… tak jak pisze ADIDADI normalka… dokładasz nowy sprzęt , XP go wykrywa i instaluje… żadnej filozofii… poza tym jeżeli stary sprzęt pozostaje ukryty to w czym to przeszkadza??? Pozostaje tam po to że jakbyś kiedyś stwierdził że jednak ten stary był lepszy i chcesz do niego powrócić… to następnym razem nie musisz go instalować bo system już go sobie zapamiętał… ja to w ten sposób interpretuje… heh… Ale to taki mały odskok od tematu…

POZDROWIONKA

CZEŚC WSZYSTKIM. Czuję się w obowiązku pogodzić wasze spory o XP i napisać jak chodzi XP u mnie , choć nie mówię że nie polubiłem tego systemu-pamiętając że twórczośc Bila nie jest doskonałą.Mój XP zainstalował sobie klawiaturkę USB a standardową 102 klawisze wyrzucił bezpowrotnie. W menagerze jej nie ma ( szukałem z lupą-wierzcie mi) a jej podłączenie ponowne i restart nawet nie ugryzł systemu w tyłek. Zatem dotąd męczę się na malutkiej i pięknej Mancie hi hi hi.

Odnośnie wyłączania poradzono mi abym ztworzył sobie skrót na pulpicie :

C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe -s -t 01 i to jest też okey.Z tym że poprzez START -WYŁĄCZ MÓJ PC ITD wyłącza sie komputer system i monitor , tak jak chciałem bo to płyta ATX.A ze skrótu wyłącza się tylko system i ukazuje się plansza :a teraz możesz bezpiecznie wyłączyć ble ble ble i trzymaj wciśnięty klawisz 5 sekund , bo innaczej wiatrak chodzi, monitor też zatem coś jest do bańki.Coś nasz Bill spartolił albo ja…

Pozdrowiona.

Wniosek jest jeden… Bill wraz z wypuszczeniem na rynek owego systemu postawił nowe zadania jego przyszłym użytkownikom… nie ma co - system ukrywa w sobie wiele tajemnic… a by trafić na odpowiednią jego konfigurację i dostosować do własnych potrzeb … trzeba się troszkę napracowac… heh… Mam nadzieję że to nie było celowe z jego strony…

POZDRAWIAM pana B.G…