Wyłączanie komputera [nie przypadkowe !]

Witam. Od jakiegoś czasu podczas próby zrobienia 2 rzeczy wyskakuje mi blue dead screen jakoś tak :D, a mianowicie

1/Gdy chcę się z kimś połączyć na skype (z byle kim) wyskakuje mi wspomniany wcześniej niebieski ekran śmierci .

2/Gdy chcę włączyć program Ipla dzieje się to samo co powyżej .

Z takowym wyłączaniem spotykam się co rusz to z nową przyczyną np. ostatnio jeszcze nie wiedziałem że Ipla mi wyłącza kompa. Format był około 4miesiące temu. Wykluczam wirusy. Nie wiem może wina nowego sprzętu, ale tego nie sprawdzałem , może wina zakurzonego kompa I don’t know .

Proszę pilnie o pomoc.

Aha jeszcze spisałem kawałek linijki z błędem bo mi się resnął komp ^^

Treść błędu dwa posty niżej.

Możliwe że jakoś źle spisałem jak tak to sorka w najbliższym czasie to sprawdzę.

Dane kompa:

MS Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+; 2,0 GB RAM , NVIDIA GeForce 9500 GT

PS. Jeżeli taki temat już był wcześniej bardzo przepraszam.

I coś w tym kierunku zrobiłeś , czy tylko tak sobie dumasz nad tym?

BSOD związany z awarią sterownika, sprzętu lub zainfekowaniem i wydaje mi się że w tym przypadku będzie to sterownik karty sieciowej , także reinstaluj go.

Wejdź: PPM na Mój Komputer w menu start->Właściwości->Zaawansowane->Uruchamianie i odzyskiwanie ustawienia i odhacz okienko przy ‘‘Automatycznie uruchom ponownie’’ , teraz jak sie pojawi BSOD zrób fotkę i wstaw do tematu , lub chociaż spisz wszytko co na nim jest , pomijając zbędne informacje.

PS.

http://support.microsoft.com/kb/903251/pl

Nie nic nie zrobiłem w tym kierunku nie znam się.

Co do kurzu to raczej nie bo niedawno (nie wiem może to będzie przyczyną kto wie) wyłączałem światełko przycisku do włączenia kompa takie niebieskie po prostu odłączyłem kabelek i nic poza tym i wtedy go tam lekko oczyściłem.

Błąd jest następujący

** STOP: 0x00000050 (0xE64AA000, 0x00000000, 0x8053AB72, 0x00000001)