Wyłączanie monitora i Reset kompa

Od jakiegoś czasu gdy korzystam z komputera wyłącza się mi monitor i zaraz włącza. Jest takie szybkie wyłączenie i włączenie, Porostu mruga co jakiś czas.

Druga sprawa. Robię sobie coś na kompie a on się nagle resetuje. Może jest jakaś kombinacja klawiszy co powoduje jedno i drugie zjawisko??

Trzecia sprawa. Od jakiegoś czasu pojawia mi się niebieski ekran z białymi literkami, ale nie wiem dokładnie co jest tam napisane. Wiem ze to się zdąża często podczas instalacji systemu. Nigdy nie przyglądałem się temu bo zazwyczaj dzieje się to w takich sytuacjach w których się śpieszę i naciskam szybko reset.

Z góry dziękuje za pomoc.

  1. wyglada na efekt serów, pewne stery od ati, przynajmniej ja tak mam przy starcie odswiezaja po chwili obraz, to samo tyczy sie kreconej grafy.

  2. cfg,zasilacz,napiecia,temp?

  3. dead blue screen :wink: blad sprzetu, pozatym od kiedy to kompa gasi sie resetem :?

Gdy kupiłem komp miałem 256 RAM i system operacyjny Win 98 wszystko chodziło sprawnie (no niekiedy niebieski ekranik :D) ale gdy po 2 latach zainstalowałem WinXP zaczeły sie problemy. Otoz komputer dosc czesto mial ,samorestart". Po formacie znowu bylo to samo choc nie tak czesto, ale gdy wgrywałem wieksza ilosc programow dalo sie odczuc ze czesciej sie restartuje. Sprawdzalem czy wina nie stoi przypadkiem po stronie jakiegos wirusa, ale zadnego nie bylo. Denerwowało mnie, ze gdy cos robie - jestem w trakcie pracy a tu ,cyk" samorestart.

Postanowiłem - dosyc uzerania sie z komp, idziemy do lekarza :P. W serwisie po 2 dniach obserwacji stwierdzili, ze pamiec RAM jest uszkodzona i to własniepo jej stronie stoi przyczynie SAMORESTARTOW komp. Wymienili mi na inną i od tego czasu samorestarty goodbayyy…:smiley:

POZDRO