Wyłączanie monitora w grach

Gdy gram w jakies gry bardzo obciążające grafike (Crysis,Wiedźmin) wyłącza mi się monitor tzn. przechodzi w stan spoczynku a jednostka pracuje dalej (słychać odgłosy z gry). Nic nie pomaga poza restartem kompa. Ostatni oddałem go do serwisu i stwierdzili ze go posprawdzali i jest wszystko w porzadku i ze jest to pewnie wina monitora. Zabrałem jednostke do do kolegi i podłączam pod jego monitor i to samo, ale dla pewności podłaczyłem pod jeszcze jeden monitor tym razem już LCD no i stadardowo się wyłączył. Kombinowałem juz ze sterownikami, stawiałem system od nowa i nic nie pomaga. Temperatura na procesorze od grafiki sięga 85 stopni, ale w serwisie stwierdzili, że ona parcuje a takich temperaturach. Może to zasilacz?

mój sprzęt:

athlon 64x2 4200+

Gigabyte M56S-S3

2x1GB DDR2 Kingston 667

Sapphire radeon X1950 pro 512 mb

samsung 320GB sata II

Tracer 400W (trochę lipa z tym zasilaczem)

monitor CRT LG T710PH

Nazwij temat konkretnie. Poczytaj regulamin i zasady pisani ana forum.

Temperatura wysoka ;/ Nawet jak na kartę graficzną … stawiam że to jest przyczyną przełączania monitora w Stand-by ?:smiley:

wydaje mi się że przegrzewająca się grafika raczej zawieszała by kompa albo były jakieś artefakty, według mnie bardziej prawdopodobne bedzie że w grze masz ustawione np. zbyt wysoką rozdzielczość i/lub odświerznie których monitor nie obsługuje dlatego w momencie przełączenia się na te ustawienia monitor przechodzi w stan czuwania jak sie da to spróbuj ustawić np. 1024 X 768 60Hz i zobacz czy dalej to samo

Kombinowałem juz z rozdzielczością i odświeżaniem. Ustawiłem na 1024x768 i odświeżanie na 75Hz no i widomo jak to się skończyło- restart tylko pomógł. Jeszcze dodam, że przed wyłączeniem monitora w czasie gry następuje jakby załamywanie tekstur lub coś w tym rodzaju ale nie jestem pewiem bo za bardzo się na tym nie znam. Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc.