Wyłączanie się aplikacji systemowych -explorer, paint

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z explorer.exe, Paintem, Notatnikiem. Bardzo często (prawie zawsze) gdy wejdę w jakiś folder pojawia się okienka że explorer.exe przestał działać i uruchomi się ponownie. To samo dzieje się z Paintem i Notatnikiem, gdy je uruchomię. Nie mogę sobie z tym poradzić. Mam KIS 2012, zrobiłem skanowanie - nic nie wykryło. Czyściłem wszystkie śmieci CCleanerem i defragmentowałem dyski. Nic nie pomaga. Zrobiłem skan OTL (musiałem robić chyba z 5 razy, zanim udało mi się zapisać, bo notatnik się wyłączał…). Dodam, że wszystko co mam na tym laptopie jest legalne, nie mam żadnych piratów.

Log OTL:

http://wklej.to/nNMn3

A robiłeś Kasperskym coś takiego jak “Sprawdzenie ustawień”, czy tam naprawa. Bo pamiętam że jest tam cos takiego, ale teraz nie moge sprawdzic :slight_smile:

Robiłem, to wykryło mi tylko że niepotrzebnie autostart CD/DVD itp jest włączony… Przeinstalowałem system z partycji Recovery, ale poczekam na pomysły, bo nie wiem dlaczego mi się takie coś zrobiło. Więc może mi się zrobić w każdej chwili jeszcze raz .

Właściwie to chyba wina jakiegoś pliku systemowego, bo ciężko mi cokolwiek znaleźć w Google na problem na ten temat. Instalowałeś coś, odinstalowywałeś przed wystąpieniem problemu? Skoro już przywróciłeś z partycji Recovery, to chyba nie ma sensu zadawać więcej pytań, chyba że problem znowu nastąpi, to już będę zdziwiony.

Problem znowu się pojawił ;/

zrobiłem przywracanie systemu, pomogło.

okazuje się że problem pojawia się zaraz po tym jak usunę “ASUS Game Park”. Jest to pakiet gier trial który wchodzi w skład systemu dawanego wraz z laptopem. Nie zajmuje dużo, więc niech sobie siedzi. Ale dziwne jest to że stwarza takie problemy.