Wyłaczanie się kompa


(arlid) #1

Witajcie. podczas wyłączania głośników (nie zawsze) wyłącza mi się komputer i dopiero po ponownym wyłączeniu i włączeniu listwy daje się go uruchomi. Co może by przyczyną? Zdarza się to zazwyczaj wtedy gdy wychodzę z gry do windowsa (nie każdej).


(Dudus834) #2

Wydaje mi sie ze włączanie głosników nie ma nic z tym wspólnego,propnuje sprawdz najpierw zasilacz być moze jest w krytycznym stanie.


(arlid) #3

Zasilacz był wymieniony na nowy 2 tygodnie temu, a tydzień temu nowy dysk. wcześniej maiłem zasilacz 350W a teraz mam 400W. Czy to może mieć coś wspólnego?

EDIT: Dodam jeszcze że jak przy włączonym kompie wkładałem wtyczkę do listwy do wtedy zgasł komputer. Może listwa?


(Mandrasik17) #4

jak9iej marki ten zasilacz?


(arlid) #5

Zasilacz to Atex400-P4 POWER SUPPLY. Dodam jeszcze , ze po takim zgaśnięciu nie włącza się on od razu mimo tego, że listwa jest włączona.

EDIT: Dodam jeszcze że jak przy włączonym kompie wkładałem wtyczkę do listwy do wtedy zgasł komputer. Może listwa?


(Kpc21) #6

Pewnie listwa siada :slight_smile: Głośniki są podłączone do prądu? Jeśli tak to na 99% listwa.


(arlid) #7

No są, a jak zapomniałem włączyć i komp się uruchomił to tylko włożyłem wtyczkę i się komp wyłączył.


(Kpc21) #8

No to siada ci listwa. Podłącz do niej wcześniej jakąś lampę (na wyłączonej listwie, włącznik ustaw w pozycji włączonej) i sprawdź, czy będzie gasnąć wtedy, gdy wyłączasz głośniki.

Bo z tego co widzę, wyłączenie jakiegokolwiek urządzenia podłączonego do tej listwy powoduje zadziałanie jakiegoś zabezpieczenia i wyłączenie też innych.