Wyłączanie się komputera po włączeniu gry

Witam, mam pewien dziwny problem.

Jakieś trzy dni temu zauważyłem, że mój komputer notorycznie się wyłącza po włączeniu gry typu Railworks Train Simulator 2012 czy też Euro Truck Simulator 2. Pokazują się pierwsze Logo, i tak w połowie pokazywania tego logo gra się wyłącza. W Railworks udało mi się zagrać ale tylko w rozdzielczości 1024x800 przy ustawieniach graficznych na Low, przez co wrażenia z gry były równe zeru.

Zacząłem podejrzewać kartę graficzną i procesor. Ostatnio miałem problemy z chłodzeniem komputera, lecz dokupiłem dwa wentylatory i temperatury wszystkich podzespołów wahają się od 30 do 45 stopni (MCP - do 50 stopni, ale to wyjątek).

Ktoś z pewnego forum polecił program OCCT, więc ściągnąłem go i sprawdziłem. Uruchomiłem test procesora - program dusił procesor przez godzinę i nic nie wychodziło. Program ma możliwość “duszenia” karty graficznej (GPU) - skorzystałem więc z okazji, przeszedłem do karty z testem, dałem “Start”, 3 sekundy i komputer się… wyłączył.

Czyli karta graficzna to podejrzany. Mam na to dowody :stuck_out_tongue: Tylko teraz czy to nie jest czasami zasilacz, który nie może jej udźwignąć (a dziwne, bo rok temu grałem w Grand Theft Auto IV na ustawieniach Medium i działało dobrze [nawet 5 godzin gry]), czy to karta graficzna, która wywołuje jakiś dziwny błąd, i BIOS natychmiastowo wyłącza mi komputer bez ostrzeżenia?

Dziękuje za odpowiedź z góry. Pozdrawiam :slight_smile:

-dziwne,ale z objawów i ja wnioskuję,że trzeba by najpierw przyglądnąć się zasilaczowi…

Podaj model zasilacza.

Fajter43 , załóż swój oddzielny temat.

Drogi autorze, sprawdź temperaturę karty, ściągnij gpu-z tam możesz włączyć zapisywanie temperatury do logu, odpal grę jak się komputer wyłączy, odpal go ponownie sprawdź temperaturę grafiki.

A zasilacza nie masz przypadkiem “na styk”, geforce 9600 trochę prądu potrzebuje.

Nowy zasilacz mógł sobie radzić, ale z czasem spadły jego parametry i teraz są problemy.