Wyłączanie się komputera

Witam.

Postaram sie opisać mój problem z kompem ,i prosze o pomoc :slight_smile:

Tak więc problem polega na nagłym niespodziewanym wyłączeniu monitora oraz dźwięku. Bardzo często kiedy gram np. w CS’a pojawia się nagle czarny ekran na monitorze i dźwięk znika. Lecz nie tylko kiedy gram, również zdarza się gdy oglądam jakiś film lub poprostu przeglądam neta, lecz o wiele rzadziej . Musze wtedy restartować komputer. Problem pojawia się już dłuższy czas. Licze że ktoś mi pomoże, z góry dzięki.

Sprawdzałeś temperatury bebechów? W pierwszej kolejności zerknij czy czasem coś Ci się nie przegrzewa.

Możesz mi powiedzieć jak sprawdzić temperature gdy gram ,jak to zrobić ? Sorki za głupie pytania ale jestem totalnie w tym zielony .

Temperatura w normalnych warunkach : Płyta główna 52, procek 61.

Nie wiem jak dla kart AMD ale w RivaTunerze można wyświetlać niektóre informacje podczas odpalonych aplikacji na pełnym ekranie. Nie wiem czy czegoś podobnego nie ma do kart ATI/AMD. Było chyba coś takiego jak ATI tools… ale nie pamiętam. Zawsze możesz spróbować zminimalizować grę ALT+TAB albo ALT+ENTER. Nie wiem jak to teraz bywa ale swojego czasu z wieloma grami dawało się tak zrobić. Tym samym będziesz w stanie szybko podejrzeć temperatury.

Jestem jednak przekonany, że ktoś z forumowiczów poda nazwę jakiegoś programu który ten temat załatwi bez problemów bo to co wyżej napisałem to już kawałek prehistorii.

Z tego co pamiętam to było jeszcze coś takiego co się fraps zwie. Wiem że fps pokazywało ale może jeszcze coś więcej może. Poczekaj jednak na informacje od innych forumowiczów. No i w pierwszej kolejności przypilnuj tych temperatur.

Dodane 02.01.2012 (Pn) 17:05

Już mam. Skorzystaj z takiego programu http://www.dobreprogramy.pl/SpeedFan,Pr … 13166.html

Tam masz opcję robienia LOGa. Wpierw poustawiaj co chcesz mieć zapisane do pliku i włącz LOGa w opcjach. Powinno dać rade.

Tak więc zrobiłem wszystko, odpaliłem CS’a i komp jak zwykle po kilku minutach grania sie wyłączył. Lecz z loga dużo nie zostało …

No faktycznie za wiele nie zostało. Pytanie tylko co u Ciebie jest pod pojęciem Remote - najwyższe temperatury.

Odpaliłem z ciekawości u siebie ten program… zdziwiły mnie napięcia, że aż miernik do łapy wziąłem i sprawdziłem sam. No jednak troszkę rozbieżności są i to wcale nie małe. Tak więc nie mam pewności czy z temperaturami ten program nie robi podobnie. Warto podeprzeć się czymś jeszcze dla pewności czy nawet te w spoczynku są sobie równe w oby programach.

Tak czy siak problem jest przy obciążonym komputerze. Coś nie musi się przegrzewać tylko nie dawać rady. Standardowo można by wskazać na zasilacz. Jaki masz zasilacz w tym kompie?

Możesz również zerknąć na kondensatory elektrolityczne dla płycie i karcie graficznej czy aby nie puchną.

Napięcia lubi przekłamać, czasem nawet bardzo, że mimo dobrych chęci na takich wartościach sprzęt nie odpaliłby :wink:

Z temperaturami jest o wiele lepiej, przekłamania może są ale pomiary są dosyć wiarygodne. Wygląda to tak, jakby od obciążenia się gasił. Spróbuj odpalić jakąś dystrybucję Live CD (np. Ubuntu) i popracuj - gdy problem się powtórzy pójdzie się w stronę sprzętu, jeśli będzie OK - wtedy pomyśli się nad software. Jednak bardziej wygląda mi to na problem sprzętowy. Gdy masz chwilę czasu zmierz napięcia miernikiem oraz podaj markę, moc i model zasilacza. Dobrze by było, gdybyś mógł spróbować podłączyć inny, sprawdzony i renomowanej marki żeby stwierdzić czy to problem z zasilaczem czy z czymś innym. Dosyć ciekawie się zapowiada, temperatury raczej to być nie mogą, bo wpierw wentylatory zaczęły wirować jak wściekłe :stuck_out_tongue:

Jestem pewnien że to sprzętowy problem . Na początku było wszystko OK przez dłłuuugi czas. Problem występuje od jakichś 2 miesięcy. Robiłem w tym czasie formata bo podejrzewałem że coś w Windowsem ,lecz nie . To samo po formacie…

Ja bym podejrzewał zasilacz.

Dobra, wracam z naprawy, obejrzeli wszystko dokładnie i stwierdzili że z komputerem wszystko ok. Pomyslałem więc że może gdzieś zwarcie idzie, wymieniłem listwe przepięciową, już sie cieszyłem bo zaliczyłem dłuższą serie w CS’a ale dalej to samo. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być wukluczając listwe, zasilacz, płyte główną, karte graficzną ,dyski twarde ?

Odpal na noc memtesta. Jeżeli rano okaże się, że znalazł jakieś błędy to masz winowajcę.

Zapuściłem memtesta, nic nie wykrył. Koleś któremu dałem kompa do naprawy mówił że robił różne testy, nic nie wykryło jakby z kompem wszystko było w porządku… Ehh już nie wiem o co chodzi, co jeszcze może być nie tak. Dziwny problem

Fakt, rzeczywiście dziwny problem. Kurczę, kompletnie nie wiem co napisać - gdzie byleś oddać komputer, wiesz może co dokładnie robił?

Dałem do informatyka, ma zakład z kompami. Mówił że robił wszelakie testy na obciążanie temperatury, na ram, zasilacz, karte graficzną, płyte główną. Mówił jeszcze że komp grał u niego cały dzień ,i ani razu sie nie wyłączył…