Wyłączanie się laptopa przy reinstalacji visty, pilne!

(aniafree1) #1

witam serdecznie. mam laptopa hp pavilon dv7 1040ew oraz vistę home premium. od pewnego czasu podczas pracy zaczął mi się wyłączać.

wyglądało to tak jakby nagle padło zasilanie- wyłączył się monitor i cała reszta. jednak laptop jest podłączony do zasilania, nawet nie chodzi na baterii. wyglądało to tak jakby się przegrzał i to spowodowało efekt. myślałam, że być może jakiś wirus, bo instalowałam wiele różnych programów itp. W związku z tym postanowiłam przeinstalować system. efektu sie nie spodziewałam.

podczas instalacji, w trakcie przechodzenia do kolejnych etapów laptop się wyłącza jak poprzednio i nie mogę zainstalować systemu.

korzystam z dysku recovery na partycji z funkcji odzyskiwanie systemu. Pomyślałam że może na całej partycji są jakieś błędy i warto będzie spróbować zainstalować vistę z recovery zgranym na płycie.

nie wiem czy to pomoże czy może jest jakiś inny sposób, w każdym razie jutro potrzebuje laptopa a nie mogę z niego skorzystać

stąd moja gorąca prośba, jeśli ktoś wie co to może być i jak to naprawić, żeby dzisiaj system się zainstalował i wszystko działało to

proszę o pomoc.

jest jeszcze jedna spr też od jakiegoś czasu przy włączaniu komputera pojawia mi się komunikat odnośnie jakiegoś problemu z baterią

coś w stylu "..the sorage capacity in batery is very low. battery should be replaced..", ale laptop jest podłączony do zasilania.

dzięki i pozdr

Ania

(Semtex) #2

A próbowałaś na czas instalacji wyjąć baterię całkowicie ?? Zostawić lapka na samym zasilaniu sieciowym ??

(aniafree1) #3

nie a myślisz, że to może pomóc ?

bo już nie wiem co mam robić

(Semtex) #4

Przynajmniej spróbuj, komunikat wskazuje na problem z baterią, zużycie, możliwe że to powoduje błędy, spotkałem się z podobnym problemem na forum.

(aniafree1) #5

spróbuje tylko po wyjściu z pracy czyli ok 23.

w związku z czym jeśli jeszcze macie jakieś ew pomysły gdyby to nie pomogło to będę wdzięczna.

-- Dodane 29.01.2010 (Pt) 14:53 --

w związku z czym jeśli jeszcze macie jakieś ew pomysły gdyby to nie pomogło to będę wdzięczna.

-- Dodane 29.01.2010 (Pt) 14:53 --

(stalesz) #6

Pojemność pamięci w baterii jest bardzo niska. bateria powinna zostać wymieniona.Taki jest komunikat.

(aniafree1) #7

ok. tylko skoro laptop jest podłączony do zasilania to jaki wpływ na wyłączanie się go ma bateria. wyjmę ją zobaczę czy to coś da. on się strasznie przegrzewa w miejscu nad klawiaturą, ale nie wiem czy to ma coś wspólnego. a co myślicie odnośnie rozruchu i instalacji systemu z płyty, czy to może coś dać.

-- Dodane 29.01.2010 (Pt) 15:58 --

ok. tylko skoro laptop jest podłączony do zasilania to jaki wpływ na wyłączanie się go ma bateria. wyjmę ją zobaczę czy to coś da. on się strasznie przegrzewa w miejscu nad klawiaturą, ale nie wiem czy to ma coś wspólnego. a co myślicie odnośnie rozruchu i instalacji systemu z płyty, czy to może coś dać.

-- Dodane 29.01.2010 (Pt) 15:58 --

(Semtex) #8

Powiem tak, odłączenie baterii powinno dać dobry rezultat, system powinien się dać postawić. Jeżeli problem jest po stronie wysokiej temperatury to pomocne może być odkurzenie wylotów wentylacyjnych po bokach i na spodzie laptopa.

W tym momencie jesteśmy w patowej sytuacji, myślę że po próbie postawienia systemu bez baterii i jej ewentualnym niepowodzeniu będziemy mogli szukać innej przyczyny, powinniśmy zacząć od wiadomych spraw a nie szukać niewiadomych. Jeżeli system wstanie to sprawdzimy temperatury.

Co do pytania o stawianie systemu z DVD lub z ukrytej partycji, jest to bez znaczenia, zrób taj jak uważasz że jest Ci wygodniej.

(aniafree1) #9

niestety wyjęcie baterii nic nie dało. zniowu się wyłączył

i jeszcze jedno. po wyłączeniu dotknęłam spodu laptopa, był strasznie gorący. nie wiem co robić dalej.

(Semtex) #10

Wygląda na to że problem jednak jest po stronie temperatury, któryś z podzespołów bardzo się grzeje, czy jesteś w stanie sprawdzić czy wentylator działa, możliwe że jest zakurzony, odkurzacz może trochę pomóc, jednak myślę że w Twoim wypadku warto by było oddać do serwisu, rozbiorą go przeczyszczą, ewentualnie poszukają innej przyczyny, chyba że sama jesteś w stanie otworzyć lapka i zobaczyć jak sprawa wygląda, jeżeli nie czujesz się na siłach to proponuję serwis, mniejsze ryzyko dalszego uszkodzenia sprzętu.

(aniafree1) #11

spr czy wentylatory działają, wiem że na spodzie są dwa ale nie wiem czy to wszystkie. a ten odkurzacz to naprawdę mógłby pomoć bo może bym spróbowała

(Semtex) #12

Wiesz problem jest złożony, jak pisałem odkurzacz może dać dobre rezultaty, jednak nie nastawiaj się na cud, ten laptop jest nowy czy już masz go trochę czasu ?? W przypadku laptopów trudno jest jednoznacznie stwierdzić dlaczego się grzeje. Jeżeli ma już trochę czasu i nigdy nie był czyszczony to warstwa kurzu może być zbita i trudna do usunięcia.

(aniafree1) #13

mam go 1,5 roku i nie był czyszczony. a do ew. wyczyszczenia trzeba otworzyć tego lapka czy wystarczyłoby coś zrobić z wentylatorami?

(Semtex) #14

Poodkurzaj wszystkie wyloty jakie zobaczysz i zobacz jak się będzie zachowywał po tym, jednak nadal proponuję udać się do jakiegoś serwisu, choćby na konsultację, koszt takowej nie będzie wysoki a rozjaśni sytuację.

(aniafree1) #15

tak, tyle że serwis wiąże się z czekaniem do poniedziałku, jak nie dłużej w zw z pracą a mi jest potrzebny lapek dziś

spróbuje z tym odkurzeniem wentylatorów dam znać jak poszło

-- Dodane 30.01.2010 (So) 13:23 --

hej już jest ok. system sie zainstalował. wystarczyło odkurzyć wentylatory. teraz apek chodzi cicho

-- Dodane 30.01.2010 (So) 13:25 --

dzięki wlk za pomoc