Wyłączanie się laptopa przy reinstalacji visty, pilne!

witam serdecznie. mam laptopa hp pavilon dv7 1040ew oraz vistę home premium. od pewnego czasu podczas pracy zaczął mi się wyłączać.

wyglądało to tak jakby nagle padło zasilanie- wyłączył się monitor i cała reszta. jednak laptop jest podłączony do zasilania, nawet nie chodzi na baterii. wyglądało to tak jakby się przegrzał i to spowodowało efekt. myślałam, że być może jakiś wirus, bo instalowałam wiele różnych programów itp. W związku z tym postanowiłam przeinstalować system. efektu sie nie spodziewałam.

podczas instalacji, w trakcie przechodzenia do kolejnych etapów laptop się wyłącza jak poprzednio i nie mogę zainstalować systemu.

korzystam z dysku recovery na partycji z funkcji odzyskiwanie systemu. Pomyślałam że może na całej partycji są jakieś błędy i warto będzie spróbować zainstalować vistę z recovery zgranym na płycie.

nie wiem czy to pomoże czy może jest jakiś inny sposób, w każdym razie jutro potrzebuje laptopa a nie mogę z niego skorzystać

stąd moja gorąca prośba, jeśli ktoś wie co to może być i jak to naprawić, żeby dzisiaj system się zainstalował i wszystko działało to

proszę o pomoc.

jest jeszcze jedna spr też od jakiegoś czasu przy włączaniu komputera pojawia mi się komunikat odnośnie jakiegoś problemu z baterią

coś w stylu “…the sorage capacity in batery is very low. battery should be replaced…”, ale laptop jest podłączony do zasilania.

dzięki i pozdr

Ania

A próbowałaś na czas instalacji wyjąć baterię całkowicie ?? Zostawić lapka na samym zasilaniu sieciowym ??

nie a myślisz, że to może pomóc ?

bo już nie wiem co mam robić

Przynajmniej spróbuj, komunikat wskazuje na problem z baterią, zużycie, możliwe że to powoduje błędy, spotkałem się z podobnym problemem na forum.

spróbuje tylko po wyjściu z pracy czyli ok 23.

w związku z czym jeśli jeszcze macie jakieś ew pomysły gdyby to nie pomogło to będę wdzięczna.

Dodane 29.01.2010 (Pt) 14:53

spróbuje tylko po wyjściu z pracy czyli ok 23.

w związku z czym jeśli jeszcze macie jakieś ew pomysły gdyby to nie pomogło to będę wdzięczna.

Dodane 29.01.2010 (Pt) 14:53

spróbuje tylko po wyjściu z pracy czyli ok 23.

w związku z czym jeśli jeszcze macie jakieś ew pomysły gdyby to nie pomogło to będę wdzięczna.

Pojemność pamięci w baterii jest bardzo niska. bateria powinna zostać wymieniona.Taki jest komunikat.

ok. tylko skoro laptop jest podłączony do zasilania to jaki wpływ na wyłączanie się go ma bateria. wyjmę ją zobaczę czy to coś da. on się strasznie przegrzewa w miejscu nad klawiaturą, ale nie wiem czy to ma coś wspólnego. a co myślicie odnośnie rozruchu i instalacji systemu z płyty, czy to może coś dać.

Dodane 29.01.2010 (Pt) 15:58

ok. tylko skoro laptop jest podłączony do zasilania to jaki wpływ na wyłączanie się go ma bateria. wyjmę ją zobaczę czy to coś da. on się strasznie przegrzewa w miejscu nad klawiaturą, ale nie wiem czy to ma coś wspólnego. a co myślicie odnośnie rozruchu i instalacji systemu z płyty, czy to może coś dać.

Dodane 29.01.2010 (Pt) 15:58

ok. tylko skoro laptop jest podłączony do zasilania to jaki wpływ na wyłączanie się go ma bateria. wyjmę ją zobaczę czy to coś da. on się strasznie przegrzewa w miejscu nad klawiaturą, ale nie wiem czy to ma coś wspólnego. a co myślicie odnośnie rozruchu i instalacji systemu z płyty, czy to może coś dać.

Powiem tak, odłączenie baterii powinno dać dobry rezultat, system powinien się dać postawić. Jeżeli problem jest po stronie wysokiej temperatury to pomocne może być odkurzenie wylotów wentylacyjnych po bokach i na spodzie laptopa.

W tym momencie jesteśmy w patowej sytuacji, myślę że po próbie postawienia systemu bez baterii i jej ewentualnym niepowodzeniu będziemy mogli szukać innej przyczyny, powinniśmy zacząć od wiadomych spraw a nie szukać niewiadomych. Jeżeli system wstanie to sprawdzimy temperatury.

Co do pytania o stawianie systemu z DVD lub z ukrytej partycji, jest to bez znaczenia, zrób taj jak uważasz że jest Ci wygodniej.

niestety wyjęcie baterii nic nie dało. zniowu się wyłączył

i jeszcze jedno. po wyłączeniu dotknęłam spodu laptopa, był strasznie gorący. nie wiem co robić dalej.

Wygląda na to że problem jednak jest po stronie temperatury, któryś z podzespołów bardzo się grzeje, czy jesteś w stanie sprawdzić czy wentylator działa, możliwe że jest zakurzony, odkurzacz może trochę pomóc, jednak myślę że w Twoim wypadku warto by było oddać do serwisu, rozbiorą go przeczyszczą, ewentualnie poszukają innej przyczyny, chyba że sama jesteś w stanie otworzyć lapka i zobaczyć jak sprawa wygląda, jeżeli nie czujesz się na siłach to proponuję serwis, mniejsze ryzyko dalszego uszkodzenia sprzętu.

spr czy wentylatory działają, wiem że na spodzie są dwa ale nie wiem czy to wszystkie. a ten odkurzacz to naprawdę mógłby pomoć bo może bym spróbowała

Wiesz problem jest złożony, jak pisałem odkurzacz może dać dobre rezultaty, jednak nie nastawiaj się na cud, ten laptop jest nowy czy już masz go trochę czasu ?? W przypadku laptopów trudno jest jednoznacznie stwierdzić dlaczego się grzeje. Jeżeli ma już trochę czasu i nigdy nie był czyszczony to warstwa kurzu może być zbita i trudna do usunięcia.

mam go 1,5 roku i nie był czyszczony. a do ew. wyczyszczenia trzeba otworzyć tego lapka czy wystarczyłoby coś zrobić z wentylatorami?

Poodkurzaj wszystkie wyloty jakie zobaczysz i zobacz jak się będzie zachowywał po tym, jednak nadal proponuję udać się do jakiegoś serwisu, choćby na konsultację, koszt takowej nie będzie wysoki a rozjaśni sytuację.

tak, tyle że serwis wiąże się z czekaniem do poniedziałku, jak nie dłużej w zw z pracą a mi jest potrzebny lapek dziś

spróbuje z tym odkurzeniem wentylatorów dam znać jak poszło

Dodane 30.01.2010 (So) 13:23

hej już jest ok. system sie zainstalował. wystarczyło odkurzyć wentylatory. teraz apek chodzi cicho

Dodane 30.01.2010 (So) 13:25

dzięki wlk za pomoc