Wyłączanie się monitora i restart komputera


(Wojtek697) #1

Od pewnego czasu monitor na moim komputerze sam się wyłącza i trzeba restartować komputer. Czasami także komputer sam się restartuje. Co robić? Windows pokazywał, że problem wynika ze sterownika karty graficznej. Ale kiedy zainstalowałem go ponownie dzieje się to samo. Ściągnąłem także z oficjalnej strony producenta najnowszy sterownik do tego modelu karty graficznej i co się okazało niektóre elementy grafiki zmieniły kolor, jak również pojawiły się jakieś czarne kratki itp.

Dodam jeszcze, że karta graficzna jaką posiadam to: NVIDIA GeForce FX 5200.

Dodam jeszcze to, że najczęściej zdarza się to podczas włączania komputera i wówczas wyżej wymienione problemy pojawiają się tak mniej więcej od 2 do 4 razy. Czasami, lecz bardzo rzadko zdarza się, że po napisie "ZAPRASZAMY" w windowsie nie pojawia się pulpit, lecz jest czarny ekran i widać tylko kursor myszy, a niekiedy podczas ładowania systemu wszystko zacina się i ciągle się niby ładuje, a dalej nic się nie dzieje i trzeba resetować. Czasami także robiąc coś na komputerze wszystko się zacina kursor stoi w jednym miejscu i nic nie można zrobić (tylko restart pomaga). Co robić/ czy coś się popsuło? Pomóżcie.


(Cosik Ktosik) #2

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\windows\

exit

Odinstaluj sterownik od karty graficznej: http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... opic=981.0

Zainstaluj wersję 56.72: http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_56.72.html


(Wojtek697) #3

Ok, dzięki spróbuję. Jak będzie coś nie tak to napiszę.