Wyłączenie kart zintegrowanych

(Mrs.Incredibles) #1

Powiedzcie mi jak to jest. Mam karte graficzną i muzyczna zintegrowaną z płyta głowną. I chciał bym teraz wymienić kartę graficzna lub chociażby muzyczna. Czy muszę kupowac płytę głowną, kartę graficzną i muzyczną jak bym chciał sobie kupić inną ???

(iGreq) #2

Nie, musisz tylko tą zintegrowaną kare wyłaczyc w biosie.

(Asterisk) #3

Może wystarczy jedynie wyłączenie płyt zintegrowanych

oraz instalacja w odpowiednich slotach.

Czy jest to możliwe - zajrzyj do instrukcji płyty głównej.

(Bartekn77) #4

nie koniecznie. Jeżeli Twoja płyta główna ma jakiś slot na kartę graficzną (np złącze AGP) to poprostu tam ją zainstaluj a tą zintegrowaną wyłącz w biosie.

Z kartą dźwiękową nie ma prawa być problemów bo każda płyta główna ma jakieś złącze PCI i właśnie tam powinieneś podłączyć swoją nową dźwiękówkę (jeżeli masz zamiar kupić wewnętrzną).

(Johny) #5

Karty Dżwiękowe są na PCI,jeśli masz na płycie gniazdo AGP,to jest tam możliwość instalacji karty graficznej,w nowszych płytach PCIe i tam są stosowane,w BIOSie jest opcja Init Video First lub podobna do wyboru PCI,AGP,weż instrukcję od płyty głównej i tam powinna być opisana opcja wyłączenia jeśli masz zintegrowaną kartę grafiki i chcesz ją wyłączyć

(Mrs.Incredibles) #6

A jak nie mam instrukcjii ?? :? Pewnie najlepiej pójść do serwisu komputerowego, ale tego chciał bym uniknąć. :roll:

(JNJN) #7

Sciągnij instrukcje do płyty z internetu.

Wrzuć model Twojej płyty do googli i szukaj.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

(Mrs.Incredibles) #8

OK mam na płycie głównej 3 sloty ( do jednego mam podłączony modem wewnętrzny od intrnetu) i osobno 1 jakiś fioletowy slot. Razem 4. To to którego się podłancza kartę graficzną, a do którego muzyczną??? Chciałem ostatnio wymienić kartę muzyczną, ale ona jest zintegrowana z płyta głowna i na dodatek nie wiem do którego slotu ewentualnie ją podączyć. Pomożecie ??? Będę wdzięczny. Tylko nie piszcie, że mam iść do serwisu komputerowego. :?

(system) #9

Zapewne te 3 wolne sloty sa od PCI tam mozesz podpiac sobie karte muzyczna do obojetnie ktorego a ten filetowy jest od AGP i na nim mozesz umiescic karte graficzna

Aby bylo wszystko jasne podaj model plyty glownej tym mozesz sprawdzic co to za plyta jak nie wiesz http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

(Mrs.Incredibles) #10

Nazwa płyty: Gigabyte GA-8SIMLH (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

A czy aby te temperatury są Dobre ???

Płyta główna 32 °C (90 °F)

Procesor 88 °C (190 °F) :shock:

nagrywarka/SAMSUNG SV4012H 20 °C (68 °F)

Takiego mam biosa: Award Modular BIOS v6.00PG

Sprawdzane programem Everest. :?

Tak poza tematem jak podkręcić PC bo mój procesor to:

Intel Celeron, 1717 MHz (17 x 101) da się go podkrecić Np.: do 2400 MHz ??? I jaką obudowe wybrać do mojego PC aby była dobra. Po zmianie karty muzycznej i graficznej chciał bym też obudowę wymienić, ale nie wiem czy dobrą kupię. Jak co zapodajcie jakiejś linki ze sklepami internetowymi gdzie są obudowy i żeby do mojego PC była dobra.

Dzięki za pomoc z góry.