Wyłączenie kart zintegrowanych

Powiedzcie mi jak to jest. Mam karte graficzną i muzyczna zintegrowaną z płyta głowną. I chciał bym teraz wymienić kartę graficzna lub chociażby muzyczna. Czy muszę kupowac płytę głowną, kartę graficzną i muzyczną jak bym chciał sobie kupić inną ???

Nie, musisz tylko tą zintegrowaną kare wyłaczyc w biosie.

Może wystarczy jedynie wyłączenie płyt zintegrowanych

oraz instalacja w odpowiednich slotach.

Czy jest to możliwe - zajrzyj do instrukcji płyty głównej.

nie koniecznie. Jeżeli Twoja płyta główna ma jakiś slot na kartę graficzną (np złącze AGP) to poprostu tam ją zainstaluj a tą zintegrowaną wyłącz w biosie.

Z kartą dźwiękową nie ma prawa być problemów bo każda płyta główna ma jakieś złącze PCI i właśnie tam powinieneś podłączyć swoją nową dźwiękówkę (jeżeli masz zamiar kupić wewnętrzną).

Karty Dżwiękowe są na PCI,jeśli masz na płycie gniazdo AGP,to jest tam możliwość instalacji karty graficznej,w nowszych płytach PCIe i tam są stosowane,w BIOSie jest opcja Init Video First lub podobna do wyboru PCI,AGP,weż instrukcję od płyty głównej i tam powinna być opisana opcja wyłączenia jeśli masz zintegrowaną kartę grafiki i chcesz ją wyłączyć

A jak nie mam instrukcjii ?? :? Pewnie najlepiej pójść do serwisu komputerowego, ale tego chciał bym uniknąć. :roll:

Sciągnij instrukcje do płyty z internetu.

Wrzuć model Twojej płyty do googli i szukaj.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

OK mam na płycie głównej 3 sloty ( do jednego mam podłączony modem wewnętrzny od intrnetu) i osobno 1 jakiś fioletowy slot. Razem 4. To to którego się podłancza kartę graficzną, a do którego muzyczną??? Chciałem ostatnio wymienić kartę muzyczną, ale ona jest zintegrowana z płyta głowna i na dodatek nie wiem do którego slotu ewentualnie ją podączyć. Pomożecie ??? Będę wdzięczny. Tylko nie piszcie, że mam iść do serwisu komputerowego. :?

Zapewne te 3 wolne sloty sa od PCI tam mozesz podpiac sobie karte muzyczna do obojetnie ktorego a ten filetowy jest od AGP i na nim mozesz umiescic karte graficzna

Aby bylo wszystko jasne podaj model plyty glownej tym mozesz sprawdzic co to za plyta jak nie wiesz http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Nazwa płyty: Gigabyte GA-8SIMLH (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

A czy aby te temperatury są Dobre ???

Płyta główna 32 °C (90 °F)

Procesor 88 °C (190 °F) :shock:

nagrywarka/SAMSUNG SV4012H 20 °C (68 °F)

Takiego mam biosa: Award Modular BIOS v6.00PG

Sprawdzane programem Everest. :?

Tak poza tematem jak podkręcić PC bo mój procesor to:

Intel Celeron, 1717 MHz (17 x 101) da się go podkrecić Np.: do 2400 MHz ??? I jaką obudowe wybrać do mojego PC aby była dobra. Po zmianie karty muzycznej i graficznej chciał bym też obudowę wymienić, ale nie wiem czy dobrą kupię. Jak co zapodajcie jakiejś linki ze sklepami internetowymi gdzie są obudowy i żeby do mojego PC była dobra.

Dzięki za pomoc z góry.