Wyłączenie karty zintegrowanej i instalacja Radeon'a

Witam. Mam kilka pytan, ktore dla was, czyli osob obeznanych nie powinny byc problemem:

  1. Jesli mam zintegrowana karte graficzna na chipsecie nVIDIA GeForce 6150LE, czy moglbym ja "dezaktywowac i kupic Radeon X850 XT 256MB?

  2. Czy programami typu Everest, CPU-Z, AIDA32 mozna sprawdzicczy ma sie port AGP czy PCI?

  3. Mam DirectX 10.0 ale moja karta obsluguje DirectX 9.0c, jest to normalne i czy moze to spowalniac moj komputer?

  4. Czy karta grafiki z pytania pierwszego (Radeon X850 XT 256MB) dzialaby w konfiguracji z moim obecnym sprzetem?

Moja konfiguracja:

Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2400 MHz (12 x 200) 4600+

Plyta glowna: ECS C51PVGM-M (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikrouklad plyty glównej: nVIDIA GeForce 6150 LE, AMD Hammer

Pamiec: 2x 512MB DDR2 667MHz

Jesli jakiekolwiek inne informacje na temat mego komputera sa potrzebne z checia je podam.

PS. Przepraszam za brak polskich czcionek ale ich nie mam.

  1. TAK

2.TAK

  1. NIE, nie spowalnia Ci to kompa

  2. Masz płytę z PCI więc jak karta jest na PCI to będzie działać

Napisz ile masz kasy na grafikę i podaj jaki dokładnie masz zasilacz a na pewno ktoś pomoże dobrać Ci najlepszą grafikę na jaką Cię stać

Hej,

"1. Jesli mam zintegrowana karte graficzna na chipsecie nVIDIA GeForce 6150LE, czy moglbym ja “dezaktywowac i kupic Radeon X850 XT 256MB?”

Tak, montujesz nową kartę, a w ustawieniach BIOSu wyłączasz kartę zintegrowaną.

“2. Czy programami typu Everest, CPU-Z, AIDA32 mozna sprawdzicczy ma sie port AGP czy PCI?”

nie wiem, ale w swoim opisie wyżej, podałeś “…1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16…”, gdzie właśnie to x16 mówi Tobie, że masz wolne miejsce PCIx16.

Na pozostałe pytania się nie wypowiem, bo nie jestem pewny.

Dla forumowiczów przyda się na pewno informacja o Twoim zasilaczu w komputerze: firma i waty.

Pozdrawiam,

Rafał

Dziekuje za konkretne i szybkie odpowiedzi. Co do zasilacza to nie wiem jak to sprawdzic, wiem ze mozna odkrecic obudowe ale nie chce stracic gwarancji.

Zaplombowali ci obudowę? Pierwszy błąd. Nigdy nie kupuje się komputera w którym ktoś plombuje obudowę (gwarancja jest na podzespoły a nie budę, zasada jest taka jeśli ktoś nie pozwala zajżeć do obudowy to zazwyczaj ma coś do ukrycia). Puźniej jak zechcesz dołożyć drugi HD czy zmienić grafikę to będziesz za każdym razem dymał do sklepu na serwis? BTW jak kupiłeś gotowca to pewnie włożyli ci jakieś byle G, podłaczając do tego mocną kartę wynik może być rózny…

To chyba komp z marketu postaraj się nie zniszczyć plomby i sprawdzić ten zasilacz a po za tym jak chcesz wymienić kartę graficzną bez otwierania obudowy :o

Szczerze to nawet nie sprawdzalem czy sa plomby, ale jak jest gotowiec to raczej z plombami. Bede musial sie przejsc do BestBuy i popytac czy gwarancja jest na podzespoly czy na calosc:/