Wylączenie opcji znajdowania nowego sprzętu przy starcie

Witam.

Czy jest jakaś możliwość wyłączenia opcji odnajdowania nowego sprzętu po starcie systemu?

Jeżeli już się coś zainstaluje, a potem chcemy usunąć ów sterownik (powiedzmy że był zły) i wgrać inny - to prócz wywalenia sprzetu z managera nieraz przydaje się restart… I tu pojawia się problem - po restarcie Windows (nie tylko 7) sam wykrywa nowy sprzęt i instaluje na nim automatycznie poprzednie stery… Jak temu zapobiec?

Usługa Plug and Play.

Podczas odisntalowywania sterownika w Menedżerze urządzeń jest opcja usunięcia takaże samych sterowników tak aby przy następnym uruchomieniu system nie instalował poprzednich sterów (tak jest u mnie na Windows Vista SP1). Fakt faktem, że system zainstaluje standardowe stery systemowe (np. po odinstalowaniu ATI zostaną zainstalowane systemowe VGA).

Gdzie jest ta opcja? :clever: . Poza tym urządzenia takie jak karta graficzna, muzyczna itp nie są urządzeniami Plug&Play…

Nie chodzi o trwałe usunięcie sterów, ale o to by po prostu Win nie wykrywał na wstępie nowych urządzeń. Tzn. może np. sobie je wykryć, ale żeby postawił przy nich znak zapytania (czyli że nie wie co to takiego), a instalację sterów pozostawił mi osobiście.

PS.

Pytam dlatego, iż najnowsze stery do Realtek’a (te pod Win7) podczas instalacji instruują że ich instalacja przebiegnie w dwóch etapach:

  1. usunięcie starych sterów i restart,

  2. następnie po restarcie znowu muszę odpalić instalator, który to zainstaluje nowe stery…

Problem w tym że między etap 1 a 2 wkracza Win z jego researchem sprzętu i instaluje mi stery do karty muzycznej. Skutkuje to tym, że gdy chcę zrobić etap2 - ponownie uruchamiam instalatora, a on na nowo usuwa stare stery - i tak w koło macieju :confused:

PS2 - tak, próbowałem przed etapem1 odinstalować kartę z Menedżera ręcznie - nie robiąc restarta - stery te co chciałem co prawda się zainstalowały, ale problem z mikrofonem jak występował na starych, tak występuje na nowych sterach. Więc wolałbym jednak dla pewności poprawnej instalacji karty dźwiękowej - dokonać tego restartu o którym pisze Realtek podczas instalacji. Ale Win mi na to nie pozwala… Uff.

Pozdro.

Jeśli nie są to czemu instalują się automatycznie? Sam miałem kiedyś karte GF 4 32 MB która działała normalnie na systemowych sterownikach. Plug and Play oznacza “Podłącz i używaj” (tak w krótkim tłumaczeniu). To czy urządzenie jest Plug and Play zależy od producenta tego sprzętu.

Spróbuj zainstalować przez Menedżer urządzeń -> Właściwości -> Sterownik -> Aktualizuj sterownik -> Wyszukaj oprogramowanie sterownika na tym komputerze -> Wskazujesz miejsce. Wcześniej odinstaluj w Menedżerze urządzeń, zrestartuj, a następnie daj systemowi zainstalować systemowe.