Wyłączenie pliku stronicowania przy 16 gb Ramu

Witam!

Krótkie pytanie. Czy opłaca się wyłączyć plik stronicowania jeśli posiadam 16 gb DDR3? jakie korzyści to przyniesie?

Jeśli nie wyłączyć, to ile miejsca na dysku mogę przydzielić temu plikowi?

Prosiłem wujka google o pomoc, ale wypowiedzi są różne. Na forumowiczach tego portalu można polegać więc pytam : )

Pozdrawiam : )

Karol M.

Ile ludzi tyle opinii na ten temat, na twoim miejscu zainteresowałbym się utworzeniem dysku w ram :slight_smile: Właśnie tam dałbym sobie ten plik stronicowania (2GB powinno wystarczyć). Nie stracisz na szybkości, a może nawet i zyskasz w porównaniu do hdd / braku pliku stronicowania :slight_smile:

Generalnie przy takiej ilości pamięci jaką ty dysponujesz, plik stronicowania jest zbędny. Teoretycznie powinno to zwiększyć wydajność, jednak uważam że z 16GB raczej nie poczujesz znacznej różnicy w działaniu systemu. Ja u siebie wyłączyłem go i komputer włącza się szybciej. Wyłącz i sam oceń, zawsze możesz cofnąć operacje :wink:

Warto mieć choćby mały plik stronicowania na dysku (czy RAM dysku), niektóre programy mają bez niego spore problemy z działaniem.

Stawiam piwa ; D

Dziękuję Wam za odpowiedzi :slight_smile: Sprawdzę jak będzie bez pliku stronicowania, ewentualnie zostawię mały plik : ) Zainteresowaliście mnie tym RAM dyskiem, opłaca się to robić? Na googlach pewnie wyszukam kilka poradników jak to się robi : )

Miłego wieczoru i wesołych świąt Wam życzę : )

W tym artykule jest trochę informacji na temat RAM dysku. Ja używałem komputer dość długo bez pliku stronicowania ale były problemy z programami do edycji wideo i graficznymi, zwłaszcza jeśli było włączone kilka na raz. W tej chwili używam standardowych ustawień Windowsa z wymuszonym rozmiarem pliku stronicowania na HDD 2GB i wszystko jest ok.

Do poczytania: RAMDisk - Tutorial

P.S Dzięki i wzajemnie :slight_smile: