Wyłączenie synchronizacji pionowej w sterownikach nVidia

Witam.

Przeczytałem na pewnym forum Counter Strike że wyłączenie synchronizacji pionowej (nie wiem co to…) sprawi iż uzyskam 100 fps (dotychczas wyciągam 60 fps w Counter Strike 1.5). Mam sterowniki nVidia Media Center 53.03 albo 53.04 (te z panelem Media Center) i nie moge tego znaleść jak to wyłączyć. Prosze o pomoc !

Taka możliwość jest wówczas jeśli:

a) masz odświeżanie monitora ustawione na 60Hz

b) Twój komputer wyciągnie więcej niż 60 klatek na sekundę (w przypadku co napisałeś musiało by to być 100fps)

Jeśli te warunki są spełnione to i tak powinieneś mieć 100fps, ponieważ domyślnym ustawieniem sterowników nVidia jest wyłączenie synchronizacji pionowej bądź też sterowanie tą opcją poprzez aplikację (druga opcja bardziej prawdopodobna - bo nie pamiętam dokładnie).

Dlatego jeżeli nic nie zmieniałeś w ustawieniach to właśnie masz ją ustawioną w sposób domyślny.

Zupełnie inną sprawą jest to, że po co Tobie 100fps zamiast 60fps. Wizualnie, czuciowo nie poczułbyś żadnej różnicy no chyba, że chcesz zobaczyć w programie do mierzenia fps 100 zamiast 60 (tylko czy to warte jest zachodu?)

P.S. W Twojej wersji sterowników tą opcję chyba ustawiało się oddzielnie dla DirectX i OpenGL

O jest =) Nie wiesz nawet jaka jest różnica w csie między 60 a 100 fps (m.in. zmniejszanie celownika , zmienianie broni i jej ładowanie)

Tak to prawda.

Mam ustawione 60 hz odświeżanie , nic nie zmieniałem i mam 60 fps… Wyciągam cały czas tyle (maxa) a na 60 taka jakby blokada…