Wylaczenie touchpada?

sory, chyba tak sie pisze touchpad

chce wylaczyc touch pada w laptopie, niestety nie moge znalezc tego w viscie

wyjasnie - nie chce aktywnego dotyku, bo ma jak dla mnie zbyt duza czulosc, chcialam go wylaczyc i korzystac tylko z przyciskow jak w myszce, czyli kursor dziala na touchpadzie a potwierdzenie przez nacisniecie przycisku prawego lub lewego

wiem ze jest to mozliwe, bo zrobilam to w xp i na poprzednim laptopie w viscie (bylo w pasku zadan po prawej), teraz na nowym przeszukalam wszystko (tak mi sie zdaje) i nie widze

jesli ktos wie jak to zrobic to prosze o info, ale takie dla laika

dzieki

To poszukaj w niecie takiego programu jak: Konsola dotykowa Synaptics. Może to Ci pomorze. A następnym razem jak nie wiesz jak się pisze dany wyraz wklep go w googlach a Ci poprawi.

=D> w której części pomorza ? Sprawdź w Googlach niech Ci poprawi :lol:

nie wiem czy się da korzystać tylko z przycisków touchpada a prowadzić kursor myszką trochę to nawet nieporęczne… możesz w panelu sterowania włączyć opcje która pozwoli Ci na samoistne wyłączanie touchpada po podłączeniu myszki…

dzieki, przeszukalam troche google, ale znalazlam tylko stare posty, min z tego forum

dotycza one innych windowsow, nie visty niestety a do tego angielskie wersji :frowning: i do tego dell

w hp bylo w pasku zadan, w dell nie umiem znalezc tego

a nie chce podlaczyc myszki, tylko touchpada uzywac, ale bez potwierdzen: ruszam kursorem po touchpadzie ale zeby potwierdzic to przyciskiem touchpada, a nie przez uderzenie w niego

To źle zrozumiałem i nie wiem czy jest taka możliwość

nie ma sprawy, mozliwe ze ja troche zle napisalam o co mi chodzi

a jest taka mozliwosc napewno, tylko jak to zrobic w viscie na dell’u??

okazuje sie ze nie tylko vista to determinuje a takze producenci laptopow maja swoje rozwiazania