Wyłącznie komputera ok. 10 minut?

Mam zainstalowany Windows XP Service Pac 1. Zakupiłem urządzenie wielofunkcyjne HP (drukarka, skaner, klopiarka). Przy instlacji driverów na płytce nie mogłem uruchomić skanera. Zalecono mi zinstalować SP2. Po jego zainstalowaniu wszystko działa lecz od razu pojawił się problem przy wyłaczaniu komputera. Wciskam Start, wyłacz komputer mija ok 4 minut i dopiera pojawia mi się okno dialogowe, klikam wyłącz komputer mija ok 6-7 minutu i komuter dopiero się wyłącza.

Zdefragmentowałem dysk, sprawdzałeme prorgamami ad-ware’owskimi i nic. Tak jakby Service pak 2 spowodował mi takie zmiany. Jak to zwalczyć?

Hey :). Też miałam taki problem. Możliwe że… masz za mało ram’u :(.

radregul , użyj programu BootVis

Opis:

Wyczyść katalog Prefetch

START -> URuchom -> Prefetch{/b]

wciskasz w celu zaznaczenia wszystkiego

CTRL + A

a następnie w celu usnicia

SHIFT + DEL

:arrow: podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

:arrow: czy nie posiadasz karty kraficznej nVidia :?:

:arrow: sprawdz czu nie masz konfliktu sprzętowego, start-> uruchom-> devmgmt.msc

:arrow: wyłącz usługe indeksowania, start-> uruchom-> services.msc

:arrow: start-> uruchom-> devmgmt.msc Stacje dysków-> Dysk, Właściwośći-> Zasady-> Włącz buforowanie zapisu na dysku zaznaczyć

Kosior6. Dzięki bardzo. BootVis mi pomógł. Jak na razie nie mam problemów z zamykaniem komputera. Mam nadzieję, że problem tak szybko nie wróci.

Dzięki De Niro, wszystko sprawdziłem w/g Twoich wskazówek i est ok.

Złączono Posta : 08.08.2006 (Wto) 22:19

Niestety, problem właśnie przed chwilą wrócił. Choleraaaaaaa. Znów komp wyłacza się ok 10 minut. O co tu chodzi z tym sp2??? Tyle razy wyłaczał się bez problemu a tu masz. I co najlepsze nic nie zmieniałem, instalowałem itp.

Radość moja trwała 1 dzień. Co robić???

radregul , zintegruj SP2 z płytka instalacyjną windowsa ;]

Dokładna instrukcję znajziesz tutaj

start-> uruchom-> regedit

gdzie ClearPageFileAtShutdown edytuj i daj wartość 0

wyłączysz czyszczenie pamięci wirtulanej podczas zamykania.

:arrow: Sprawdź jak zachowa sie komputer w Trybie awaryjnym

:arrow: nie sypie błedami w podglądzie zdarzeń :?:

De NIro

Komunikaty przy normalnym trybie Windowsa.

Info w podglądzie zdarzeń:

Aplikacje: (sporo ostrzeżeń)

Ostrzeżenie, źródło MsiInstaler, Kategoria: BRAK, Zdzarzenie: 1004

Ostrzeżenie, źródło: Userenv, kategoria:BRAK, Zdarzenie:1517, Użykownik: SYSTEM

System: (sporadycznie występował poniższy komunikat)

Błąd, źródło:DCOM, kategoria: Brak, Zdarzenie: 10010, Użytkownik: SYSTEM

Przy uruchomieniu w trybie awaryjnym, żadnych problemów nie zauważyłem.

Wartość 0 już miałem w rejestrze ustawioną.

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 21:56

Kosior6 ok przy okazji mogę zintegrować SP2 z XP ale co mi to dokładnie da? Przeinstaluję system? A czy nie lepiej ściągnąć instalkę XP z SP2?

:arrow: wyłącz programy z autostartu, start-> uruchom-> msconfig Uruchamianie odznacz wszystki programy

:arrow: odłącz kabel sieciowy i sprawdz zachowanie

:arrow: Powyższe zmiany w rejestrze spowodowały, że od 24 godz. komp wyłącza się jak należy. Pomeczę go trochę i zobaczę jak się będzie dalej zachowywał.

Aby nie zapeszać jeszcze nie dziękuję Wszystkim za pomoc i cenne uwagi

Sp2 daję większe bezpieczeństwo systemu, a możesz ściągnąc też i zainstalować, ale zasadniczo lepiej system “postawić” na nowo razem z SP2 wtedy unikniesz błędów ;]

ja mam podobny problem tyle że ja mam xp i co 1 in. sie resetuje

Co rozumiesz pod pojęciem ściągnąć ??

Jeżeli masz legalny windows bez SP, to myślisz że jak ściągniesz z neta wersję z SP2 to dalej bedziesz miał legalny system ??

SP2 jest bezpłatny więc w czym problem ściągnąć samego SP2 i zintegrować z legalnie posiadanym systemem ?? (o ile takowy posiadasz :P)