Wyłącznik komputera

(Ziem) #1

Witam!

Szukam programu, który będzie wyłączał komputer po upływie określonego czasu. Nie chodzi mi tutaj o zwykły wyłącznik komputera. Zależałoby mi, aby program umożliwiał użytkownikowi dzienne ograniczenie możliwości korzystania z komputera np.: do 2 godzin. Czyli po upływie 2 godziny użytkownik, nie będzie mógł się zalogować (włączyć komputera ...). Ważna jest dla mnie jeszcze kwestia, aby program po wyłączeniu/zresetowaniu komputera pamiętał ile użytkownik już dzisiaj spędził przed komputerem.

Czy istnieje taki program?

Pozdrawiam, Ziem!

(Dludwicki) #2

Tak nazywa się Windows.

Wystarczy mieć prawa administratora, stworzyć konto delikwenta i je ograniczyć czasowo, a następnie dezaktywować konto gościa.

Problem tylko w tym, że nie każda wersja Windowsa będzie miała takie funkcje. Basici, Homy i Professional-e pewnie nie będą w takową wyposażone.

Za to podejrzewam, że każdy unix, linux tak potrafi ;]

(Łukash) #3

Kontrola rodzicielska > Limit czasu

(Ziem) #4

Dzięki za odpowiedź!

Mam Windowsa XP Prof.

Udało mi się znaleźć coś takiego: http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j ... omputerowe .

Tylko teraz pytanie: jak ustawić, żeby użytkownik mógł jedynie korzystać z komputera przez 2h w dowolnych godzinach?

(Łukash) #5

Będzie chyba ciężko ....Sprawdź może Steady State ....

No Mercy

(MaRa) #6

Kontrola rodzicielska jest w pakiecie Windows Live, ale nie wiem jakie ma funkcje.

(Ziem) #7

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)!

Pokombinuje coś z tymi programami.

Najlepsze wydawałoby się to ograniczenie czasowe, gdyby dało ustawić się czas pracy, a nie przedziały czasowe, kiedy można się zalogować...

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to proszę o informacje (szczególnie interesuję mnie darmowe programy).

Pozdrawiam, Ziem!

Edit: Znalazłem program spełniający moje wymagania :D! Jego nazwa to Access boss i jego darmowa wersja była kiedyś w KŚ.