Wyłączona aplikacja z autostartu ,jak przywrócić?

Witam,mam taki mały problem z touch padem w netbooku,a mianowicie wyłączyłem omyłkowo z autostartu aplikacje ELAN Touch Pad i teraz nie działa mi przewijanie stron.Gdy wejdę w aplikacje po starcie systemu to ikonka wskakuje do paska przy zegarze i wszystko działa,ale chciał bym by to włączało sie przy starcie jak dawniej . Prosze o pomoc

Witam Ja za pomocą ccleanera kontroluje autostart , co ma startować razem z winda a co nie .

Ale myślę że z poziomu ustawienia aplikacji również powinno się dać zaznaczyć by startowała ze startem systemu

CCleanerem to wywaliłem,ale nie ma opcji by dodać aplikacje z powrotem.A w samej apce również nie ma opcji startu z systemem

SeBoLaS , a w jaki sposób ją wyłączyłeś z autostartu? Nie możesz jej w ten sam sposób ponownie włączyć?

Ja do zarządzania tym co ma startować z systemem używam malutkiego narzędzia od MS o nazwie Autoruns, to co nim wyłączę mogę nim łatwo ponownie włączyć.

Co do sugestii kolegi redhop to taka aplikacja jak sterownik tuochpada może akurat nie mieć opcji włączenia/wyłączenia autostartu z systemem.

Ale jak już wyczerpią się pomysły jak przywrócić tą aplikację do autostartu to zawsze możesz umieścić skrót do niej w folderze autostart który masz w menu start, to najprostszy i zawsze skuteczny sposób zmuszenia windowsa żeby automatycznie przy starcie uruchamiał jakąś aplikację (i nie tylko, jak umieścisz tam skrót do np. pliku tekstowego to przy starcie będzie się on otwierał).

W tym samym miejscu jest przycisk “Aktywuj”. Użyj go dla tej pozycji, która teraz pewnie jest wycieniona.

Tylko żę ja zrobiłem Usuń a nie Wyłącz :slight_smile:

Sprawdź w ustawieniach ELAN Touch Pad czy można włączyć aby aplikacja uruchamiała się z systemem.

Lub umieść skrót do programu w folderze Autostart (w menu strart).

Możesz ręcznie dodać wpis do autostartu przez rejestr - upewnij się że pod podaną niżej ścieżką masz odpowiedni program.

Otwórz regedit jako administrator.

Znajdź gałąź rejestru:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

i kliknij na nią.

Prawym przyciskiem myszy wywołaj opcję Nowy -> Wartość ciągu.

Powinien pojawić się pusty wpis REG_SZ - zaznacz go i prawym przyciskiem myszy wybierz “modyfikuj”

W górnym polu wpisz: ETDCtrl

W dolnym: ‘C:\Program Files\Elantech\ETDCtrl.exe’

Przy następnym starcie touchpad powinien uruchomić się automatycznie.

Druga prostsza opcja - po prostu ponownie zainstaluj sterowniki i powiązane z nimi aplikacje.

Zmianę w ustawieniach być może da się również zrobić w Panel sterowania > Mysz , i tam chyba ostatnia zakładka.

Może programik portable autoruns załatwiłby sprawę. Jeśli tylko jest odznaczona pozycja touch pada, to wystarczy ją zaznaczyć i gotowe.

Sprawdź w MSConfig czy możesz dodać aplikacje do autostartu.