Wyłączona aplikacja z autostartu ,jak przywrócić?

(SeBoLaS) #1

Witam,mam taki mały problem z touch padem w netbooku,a mianowicie wyłączyłem omyłkowo z autostartu aplikacje ELAN Touch Pad i teraz nie działa mi przewijanie stron.Gdy wejdę w aplikacje po starcie systemu to ikonka wskakuje do paska przy zegarze i wszystko działa,ale chciał bym by to włączało sie przy starcie jak dawniej . Prosze o pomoc

(redhop) #2

Witam Ja za pomocą ccleanera kontroluje autostart , co ma startować razem z winda a co nie .

Ale myślę że z poziomu ustawienia aplikacji również powinno się dać zaznaczyć by startowała ze startem systemu

(SeBoLaS) #3

CCleanerem to wywaliłem,ale nie ma opcji by dodać aplikacje z powrotem.A w samej apce również nie ma opcji startu z systemem

(scripter1) #4

SeBoLaS , a w jaki sposób ją wyłączyłeś z autostartu? Nie możesz jej w ten sam sposób ponownie włączyć?

Ja do zarządzania tym co ma startować z systemem używam malutkiego narzędzia od MS o nazwie Autoruns, to co nim wyłączę mogę nim łatwo ponownie włączyć.

Co do sugestii kolegi redhop to taka aplikacja jak sterownik tuochpada może akurat nie mieć opcji włączenia/wyłączenia autostartu z systemem.

Ale jak już wyczerpią się pomysły jak przywrócić tą aplikację do autostartu to zawsze możesz umieścić skrót do niej w folderze autostart który masz w menu start, to najprostszy i zawsze skuteczny sposób zmuszenia windowsa żeby automatycznie przy starcie uruchamiał jakąś aplikację (i nie tylko, jak umieścisz tam skrót do np. pliku tekstowego to przy starcie będzie się on otwierał).

(system) #5

W tym samym miejscu jest przycisk “Aktywuj”. Użyj go dla tej pozycji, która teraz pewnie jest wycieniona.

(SeBoLaS) #6

Tylko żę ja zrobiłem Usuń a nie Wyłącz :slight_smile:

(falcon89) #7

Sprawdź w ustawieniach ELAN Touch Pad czy można włączyć aby aplikacja uruchamiała się z systemem.

Lub umieść skrót do programu w folderze Autostart (w menu strart).

(_nikt79_) #8

Możesz ręcznie dodać wpis do autostartu przez rejestr - upewnij się że pod podaną niżej ścieżką masz odpowiedni program.

Otwórz regedit jako administrator.

Znajdź gałąź rejestru:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

i kliknij na nią.

Prawym przyciskiem myszy wywołaj opcję Nowy -> Wartość ciągu.

Powinien pojawić się pusty wpis REG_SZ - zaznacz go i prawym przyciskiem myszy wybierz “modyfikuj”

W górnym polu wpisz: ETDCtrl

W dolnym: ‘C:\Program Files\Elantech\ETDCtrl.exe’

Przy następnym starcie touchpad powinien uruchomić się automatycznie.

Druga prostsza opcja - po prostu ponownie zainstaluj sterowniki i powiązane z nimi aplikacje.

(system) #9

Zmianę w ustawieniach być może da się również zrobić w Panel sterowania > Mysz , i tam chyba ostatnia zakładka.

(Bogdan_G) #10

Może programik portable autoruns załatwiłby sprawę. Jeśli tylko jest odznaczona pozycja touch pada, to wystarczy ją zaznaczyć i gotowe.

(roobal) #11

Sprawdź w MSConfig czy możesz dodać aplikacje do autostartu.