Wyłączone konto administratora. Nie można się zalogować

(Kamilry123) #1

Witam wszystkich. Mam dosyć poważny problem. Wziąłem laptopa od koleżanki aby jej przywrócić system z partycji recovery. No wiec wszystko szlo gładko aż pojawił się błąd “Przywracanie nie możne zostać dokończone”. Do wyboru był “zapis dziennika”, “szczegóły” i “ponów”. Dałem ponów i gdy następnym razem pojawił się ten błąd to wyłączyłem komputer i włączyłem normalnie i za każdym razem gdy pojawiał się ten błąd to robiłem tak samo aż pojawiło się okno logowania.

Szczęśliwy że udało się, podczas próby zalogowania napotkałem problem. A mianowicie “Twoje konto zostało wyłączone. Skontaktuj się z administratorem…” Tylko ze te błąd pojawia się podczas logowania na konto admina.

System to Windows 7 home premium

No i teraz pytania…

Czy da się jakoś uruchomić ten system i utworzyć konto? Może być to za pomocą jakiejś płyty live cd linuxa.

Czy zostaje mi tylko instalacja windowsa z płyty i ściąganie sterowników z neta?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc :slight_smile:

(bachus) #2

http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/

* odblokuj hasło administratora,

* zreseteuj hasło administratora (blank pass),

* zapisz zmiany.

(roobal) #3

Konto, na które próbujesz się logować, to konta administratora (wbudowane w system), czy konto użytkownika z uprawnieniami administratora? Wbudowane konto administratora, domyślnie jest wyłączone, żeby je włączyć powinieneś mieć dostęp do wiersza poleceń. Ewentualnie skorzystaj z porady kolegi wyżej. Ewentualnie spróbuj przywrócić system ponownie, wcześniej możesz sformatować dysk z systemem, oczywiście bez formatowanie partycji przywracania.

(bachus) #4

Ja jeszcze dodatkowo sobie skojarzyłem… Czy w Home czasem na konto ‘administrator’ nie można się tylko zalogować w safe mode (nawet, jak jest odblokowane)?

(Kamilry123) #5

Udało mi się odblokować to za pomocą trinity rescue kit. Znalazłem ten program niedługo przed napisaniem posta bachus. Pewnie tamtym bym osiągnął ten sam efekt.

Pozdrawiam

(Docent) #6

W Windows XP Home Edition faktycznie na konto Administrator można było zalogować się bez hasła w trybie awaryjnym. W Windows 7 wygląda na to, że nie ma już takiej możliwości: konto Administrator jest domyślnie wyłączone i nie posiada hasła.