Wyłączone osłony avast, nie da się zabić procesu

(Kveikur Da) #1

Dobry, mam problem z Avastem, otóż osłony są wyłączone i nie da się ich włączyć z powrotem a także nie da się zabić procesu AvastUI, próbowałem komendy taskkill, stop-process i kill w powershellu, zewnętrznymi programami typu process hacker czy process explorer (wszystko z uprawnieniami administratora) i za każdym razem zwraca mi "odmowa dostępu", także gdy próbuje się usunąć wpis z autostartu w ccleanerze. Zainstalowałem trial kaspersky, skan całego kompa i pliku AvastUI.exe nie zwrócił nic. Co robić, jak zabić proces i najlepiej usunąć avasta?

(stens1950) #2

Procesu Avasta nie wyłączysz, trzeba go odinstalować i na nowo zainstalować.

(kuba3351) #3

Dokładnie. Żadnego z dzisiejszych antywirusów nie da się zamknąć ubijając proces. Powód jest prosty.y. Twórcy wirusów i złośliwego oprogramowania nie są głupi i też wpadli na to że można uwalać procesy programów antywirusowych. Więc żeby antywirusy nadal miały rację bytu trzeba było je zabezpieczyć.

W związku z tym musisz odinstalować Avast. Jeśli standardowy sposób odinstalowania zawiedzie to użyj dedykowanego narzędzia do usuwania programów antywirusowych jak np. AppRemover.

(Acorus) #4

https://www.google.pl/search?q=usuwanie+avasta&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=P02DV8TjFe-v8wfNuq2ADg