Wyłączony PC - brak internetu na laptopie

(Bercik14 15) #1

Witam mam taki problem kupiłem router podłączyłem, wszystko elegancko skonfigurowałem, tylko gdy wyłaczę komputer stacjonarny na którym zainstalowany jest router, na laptopie automatycznie trace internet:( wykrywa to połączenie ale nie ma internetu;/ nie wiem co to może być czy wina laptopa jakieś zapory lub coś w tym stylu dodam że na laptopie mam system vista a na pc xp. Gościu w sklepie tłumaczył mi coś o adresach MAC ale nie wiem co i jak z tymi adresami gdzie je zmienić czy na laptopie czy na pc. Proszę o pomoc ponieważ wybieram się za granice i bedę ciagnał internet od szefa ale troche tak dziwnie jeśli on wyłączy komputer to ja nie bede mógł korzystać z internetu. Pozdrawiam

(pysiu) #2

W routerze trzeba wybrać opcję clonowania adresu mac karty sieciowej z komputera stacjonarnego :slight_smile:

(Kpc21) #3

Możesz to uściślić? Przecież router to jest zupełnie osobne urządzenie (jak komputer), jego się nigdzie nie instaluje, tylko po prostu podłącza.

Jeśli internet doprowadzony jest do komp. stacjonarnego (potem sygnał "przechodzi" przez router do laptopa), to nic dziwnego, to jest normalne. Powinno to być zrobione tak, że łącze internetowe podłączone jest bezpośrednio do routera (do portu WAN), a następnie rozdzielone za jego pomocą pomiędzy komp. stacjonarny i przenośny.

Adres MAC niekiedy trzeba sklonować na routerze. Ale napisz, skąd w ogóle masz łącze. Wtedy będziemy wiedzieć więcej.