Wyłączyć sprzęt czy nie?

Mam 2 pytania:

  1. Mam modem internetowy z DIALOG-u Siemens i on zasilanie ma prosto do gnizdka. I takie pytanie wyłaczać go na noc , albo po skonczonej pracy na kompie? Jezeli nie to czy wylaczac go wogole;].

  2. Posiadam monitor LG f700p i czy wlaczac go po skonczonej pracy “pstryczkiem” ;].

Moze glupie pytania ale mnie męcza;].

Dziekuje za podopowiedz! .

Jak z nich nie korzystasz to wyłącz :stuck_out_tongue:

Szkoda prądu ;]

a jesli pytasz w obawie o to że sprzęt ulegnie uszkodzeniu to niemasz co sie bac :slight_smile:

dzierzal ja zawsze wyłączam i nie widze sensu by zostawiać.

lazikar , a monitor tez wylaczasz np: na noc “pstryczkiem”?

a po co ma być włączony? :mrgreen:

Ja całego kompa od prądu odłączam, monitor pstryczkiem a bude tym z tyłu na zasilaczu=] a to dla tego ze szkoda prądu

Pomimo tego iż wyłączysz obudowe z tyłu to komputer nadal dostaje śladowe ilości prądu.

Aby całkowicie go odłączyć albo wyjmij całkowicie wtyczkę z kontaktu albo jeśli masz listwe zasilająca to ją wyłącz (tak aby światełko na niej się nie świeciło).

Co do monitora: również wyłącz go na noc “pstryczkiem” ==> nie ma żadnych powodów dla któych miałby chodzić :slight_smile:

aju ale za to są powody dla których monitor można wyłączyć - żre dużo prądu na czuwaniu.

Jakby ludzie wyłączali telewizory, monitory itd a nie zostawiali na czuwaniu to by więcej oszczędzili i potrzeba by było mniej prądu = czystsza planeta ;p

Przecież ja cały czas piszę aby wyłączyć monitor :lol:

Nie tylko listwą zasilająca.