Wyłączyło mi grafikę - KOD 43

Sprzęt spotkała jakaś dziwna awaria grafiki. Najpierw zamknęło wszystkie aplikacji i wylądowałem na pulpicie. Kliknąłem firefoxa. Na środku ekranu pojawił się

artefakt wielkości ikony z pulpitu który nie znikał. Zastosowałem uruchom ponownie. Długo oglądałem czarny ekran i w końcu odpalił ale z rozdzielczością

1024x768. Wszedłem do menadżera urządzeń i zobaczyłem to:

Intel Graphics HD 3000:

System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

NVIDIA GFORCE GT 555M:

System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

I mam ekran na 1024x768

czy ktoś wie co się stało i jak wyjść z tego bagna będę wdzięczny.

System: win10 home edition

komp: lenovoY570

 

  1. Wymienić grafikę na inną, chip pewnie jest wlutowany w płytę główną, więc naprawa nie będzie należała do tanich.
  2. Kupić nowego laptopa

przeinstaluj stery może jakiś plik się posypał, jak dalej nic nie będzie działać bądź czarny ekran/blue screen to prawdopodobnie karta wyzionęła ducha i działa tylko na podstawowym sterowniku vga od microsoft stąd ta rozdzielczość.

Prawdopodobnie spotkało Ciebie co mnie w tym temacie, o którym pisałem parę godzin temu: 

 

Spróbuj zrobić to o czym pisałem w temacie. Jeśli nie pomoże to znalazłem na to rozwiązanie. MSI Afterburner i zmniejszyłem parametry, aby karta nie dostawała tak w d*pę. O ile oczywiście możesz korzystać z tej karty.

A może się tylko przegrzewa?

 

Czyszczenie układu chłodzenia.

 

Plus program Core Temp i GPU-Z i sprawdź temperatury CPU i kart grafiki.