Wylanczajacy sie monitor podczas gry

Tak jak w temacie, wlanczam gre (np.call of duty 4, stalker) wszystko jest w porzadku ale po pewnym czasie (niema reguly, po 30minutach do 2 godzin) monitor samoczynnie sie wylacza ale sam komputer nadal dziala, nic w tym momecie niemoge zrobic jedynie restart kompa. W czym moze byc przyczyna? karta graficzna? procesor? a moze jakies odpowiednie sterowniki?

poprostu niewiem i licze na wasza pomoc.

Oto moj sprzet:

Processor: AMD Athlon 64x2 Dual C 4600+

Graphic Card: NVIDA GeForce 6800 GS 512 MB

Hard Disc: 160 GB

Memory (RAM): 1022 MB

Pozdrawiam

Czy monitor wyłancza sie tak jak by nie był wyłączony komputer, czyli przechodzi w stan uśpienia czy tak jak by brakło zasilania? Może w ustawieniach zasilania masz opcję wyłącz monitor po ilus tam minutach?

monitor nie wykrywa sygnalu od komputera tak jak by zostal odlaczony od karty graficznej a stan uspienia to raczej nie jest bo wylacza sie w roznych odstepach czasowych

Wyłącza się w określonym momencie, czy np. nagle w czasie gry?

Może być tak, że np. przy wejściu do opcji czy czegoś tam gra ustawia odświeżanie na nieobsługiwane przez monitor.

arturr1 , jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)

U mnie na ASrock’u 939 nf6 vsta coś tam, też się cuda dzieją. Na chwilę obecną stwierdziłem, że winien jest zasilacz. W różnych momentach moja barraacuda 250 gb rozpędza się i zwalnia. Można to poznać po wzrastającym dźwięku dysku tzw. “gwiździe” i jego zwalnianiu. Dzieje się to w kilku mintowych odstępach. Posłuchaj kompa, jeżeli masz to samo, to pewnie zasilacz.

Pozdrawiam

moj zasilacz: TAGAN 480W

czaseami wiatrak zaczyna lapac wieksze obroty na procyku, myslalem ze radiator jest zapchany ale po przeczyszczeniu nic sie niezmienilo

To raczej nie zasilacz, Tagan to bardzo dobra firma. Zainstaluj program Everest i podaj temperatury, tutaj raczej coś się przegrzewa.