Wylanczajacy sie monitor podczas gry


(Arturmalek1) #1

Tak jak w temacie, wlanczam gre (np.call of duty 4, stalker) wszystko jest w porzadku ale po pewnym czasie (niema reguly, po 30minutach do 2 godzin) monitor samoczynnie sie wylacza ale sam komputer nadal dziala, nic w tym momecie niemoge zrobic jedynie restart kompa. W czym moze byc przyczyna? karta graficzna? procesor? a moze jakies odpowiednie sterowniki?

poprostu niewiem i licze na wasza pomoc.

Oto moj sprzet:

Processor: AMD Athlon 64x2 Dual C 4600+

Graphic Card: NVIDA GeForce 6800 GS 512 MB

Hard Disc: 160 GB

Memory (RAM): 1022 MB

Pozdrawiam


(tacyer) #2

Czy monitor wyłancza sie tak jak by nie był wyłączony komputer, czyli przechodzi w stan uśpienia czy tak jak by brakło zasilania? Może w ustawieniach zasilania masz opcję wyłącz monitor po ilus tam minutach?


(Arturmalek1) #3

monitor nie wykrywa sygnalu od komputera tak jak by zostal odlaczony od karty graficznej a stan uspienia to raczej nie jest bo wylacza sie w roznych odstepach czasowych


(impassive) #4

Wyłącza się w określonym momencie, czy np. nagle w czasie gry?

Może być tak, że np. przy wejściu do opcji czy czegoś tam gra ustawia odświeżanie na nieobsługiwane przez monitor.


(Seba86mu) #5

arturr1 , jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)


(alarik) #6

U mnie na ASrock'u 939 nf6 vsta coś tam, też się cuda dzieją. Na chwilę obecną stwierdziłem, że winien jest zasilacz. W różnych momentach moja barraacuda 250 gb rozpędza się i zwalnia. Można to poznać po wzrastającym dźwięku dysku tzw. "gwiździe" i jego zwalnianiu. Dzieje się to w kilku mintowych odstępach. Posłuchaj kompa, jeżeli masz to samo, to pewnie zasilacz.

Pozdrawiam


(Arturmalek1) #7

moj zasilacz: TAGAN 480W

czaseami wiatrak zaczyna lapac wieksze obroty na procyku, myslalem ze radiator jest zapchany ale po przeczyszczeniu nic sie niezmienilo


(Cosik Ktosik) #8

To raczej nie zasilacz, Tagan to bardzo dobra firma. Zainstaluj program Everest i podaj temperatury, tutaj raczej coś się przegrzewa.