Wylogowywanie

Witam

Mam maly problem z moim XP Profesional :frowning: .

Po instalacji swiezego systemu i zmianie w rejestrze (chodzi o automatyczne logowanie sie), komputer przechodzi po 15 minutach bezczynnosci (tzn jesli nic na nim sie nie robi) do ekranu gdzie nalezy podac haslo w moim profilu i laduje moje ustawienia. Po zalogowaniu wszystkie otwarte dokumenty sa, jest tak jak bylo przed moim odejscie od kompa. Prosba czy mozna wylaczyc ta opcje. Powinno byc tak ze co najwyzej wlaczy sie wygaszacz (jak mam go ustawionego). Jest to troche iryrtujace.

I drugi problem z innej beczki. problem sie zaczal od podlaczenia nowego monitora. IIYAMA 2201W. Rzecz dzieje sie tylko w AutoCadzie. W ustawieniach zmieniam wielkosc kurosra (czy krzyza) na wartosc 100%, czyli osie pozioma i pionowa sa na calym ekranie widoczne, wtedy nastepuje w stosunku do ruchu myszka plynne spowolnienie. Przy czyms takim nie da sie prawie pracowac. Ale jak zmieniam ten kursor na wartosc 5% to wszystko jest OK. Kursor nie wykazuje takiego opznienia.

Jesli jest ktos kto moze mi pomoc prosze pisac na maila:

markgubi@o2.pl

dziekuje i pozdrawiam

Panel sterowania -> Opcje zasilania -> Schematy zasilania -> Wstrzymaj komputer/Hibernacja -> (ustaw) Nigdy.

Kliknij zakładkę obok (Zaawansowane) i i odznacz opcje monitowania o hasło po wyjściu ze stanu wstrzymania.

Dodatkowo, we właściwościach ekranu na zakładce Wygaszacz ekrany także odznacz pokazywanie ekranu logowania po wznowieniu.

Zaktualizuj sterowniki karty graficznej i/lub DirectX oraz… upewnij się, ze Twoja karta graficzna w ogóle spełnia minimalne wymagania dla AutoCada.

Nie piszesz nic o wersji AC, ale jeżeli to 2006 lub nowszy klepnij polecenie _3DCONFIG -> ‘View Tune Log’ (używam wersji EN w polskiej to chyba… Dziennik dostrajania) i sprawdź czy nie ma tam jakichś błędów, ostrzeżeń. Spróbuj też kliknąć ‘Manual Tune’ (Ręczne dostrojenie?) i popróbuj pozmieniać tam opcje sprawdzając, czy przyniosą pożądany efekt

:smiley: dzieki za wskazowki, ja tylko wroce z pracy zabieram sie za niego

A, AC to 2005. wersja EN.

Prawy przycisk myszy na pulpicie => Właściwości => Wygaszasz ekranu => Po wznowieniu wyświetl ekran powitalny (NIE)