Wymagania edycji Home Basic

Witam.

Mam pytanie. Chcę kupić Viste, ale zastanawiam się, która edycja pomiędzy Home basic, a Home Premium będzie chodzić szybciej i pobierać mniej ramu. Mój kumpel ma 512 MB RAM (ja także) i mu Home Premium pobiera 300MB RAM na czysto, a Home Basic będzie pobierał tego ramu mniej, czy jednak tyle samo?

Popatrz na cenę Visty Home Basic i Home Premium (niewielka różnica) - Kup wersję Premium;

Jeżeli skonfigurujesz Home Premium tak jak Home Basic - to uzyskasz większy komfort pracy;

Możesz też dokupić odpowiedniego Pendrive’a (w Twoim przypadku min. 512MB) i korzystać z nowej funkcji Visty ReadyBoost - sprawdza się poczytaj forum.

Pozdrawiam

Mimo to, chciałbym wiedzieć ile mb na czysto pobiera home basic?

Około 200+ MB

Jeśli to prawda, to kupie Home Basic, ponieważ na moim radeonie 9200 i tak aero nie chodzi, a opcje które ma premium, nie są mi potrzebne do pracy, a tylko używają jak dla mnie cenną pamięć, więc nawet jak mało różną się ceną to wybiore Basic

A jak zmienisz grafę na taką, na której pójdzie Aero Glass to na Basicu go nie włączysz :frowning:

Home Premium możesz powyłączać te nowinki i dostosować system do Twojego kompa - wtedy też zapotrzebowanie na zaoby systemowe spadnie.

Pozdrawiam