Wymagania instalacyjne RJ-11


(michal85) #1

Witam. Mam następujący dylemat. Z gniazda telefonicznego przeciągam kabelek do routera - około 12 metrów (nie pytajcie czemu musi tak być!). Chodzi mi o to jaki wpływ moga mieć przewody zasilające zwykłe 230 na transmisję? Kable idą w odległości jakiś 7 cm od siebie (w ścianie) w jednym miejscu krzyżują sie.


(Badurs) #2

nie ma to znaczenia :slight_smile:


(Airborn) #3

jak to nie?

michal85 sporo zależy od stosowanych kabli, ale nie powinno raczej być żadnych problemów z tego powodu


(michal85) #4

Dzięki koledzy za odpowiedzi. Wydaje mi sie ze tak jak napisał Airborn ma to znaczenie ze względu na brak jakiegokolwiek ekranowania kabelka. Internet działa tylko chodzi mi w jak dużym stopniu może mieć wpływ stabilność i szybkość. Choć szybkość na razie nie ucierpiała.

Pozdrawiam


(Mrooveq) #5

u mnie w bloku w pionach idą koło siebie linie telefoniczne, sieć komputerowa i kable 230V do liczników i wszystko wszystkim ładnie działa.

wpływ 230V jest trochę przeceniany, bo póki prąd jest w miarę stabilny, ma 50Hz, nie podłącza się np falowników bez filtrów, albo nie bawi szybko zmieniającym się natężeniem, to nie sieje aż tak, żeby wpływać na transmisję dsl na odległościach kilku-kilkunastu metrów.

zwłaszcza, że linia telefoniczna jak i kabel komputerowy to para skręconych ze sobą przewodów, dzięki czemu są trochę bardziej doporne na zakłócenia niż jakby były płasko obok siebie ułożone.