Wymagania sprzetowe i Core 2 DUO

No wlasnie jak to jest ze gra wymaga procesora powiedzmy 2.4 GHZ a teraz ostatnio duzo sie mowi o wydajnych pentiumach powiedzmy 1.6 GHZ - oczywiscie mowa o CORE 2 DUO.

Czy te procesory sa rzeczywiscie tak wydajne

C2D mają 2 rdzenie czyli 2 x 1.80GHz (E4300) = 3600MHz

Ilośc MHz nie ma dużego znaczenia np. Taki Athlon powiedzmy 3500+ (65 bitowy, a taktuje 2200hmz - chyba)) jest wydajniejszy od Pentium D 3000MHz

Tego tak się nie liczy :stuck_out_tongue: To jakby dwa oddzielne procesory :slight_smile:

:o Tak tylko że skoro on się pyta o MHz to mu podałem to jak to jak kupujesz auto w którym są 2 silniki to są dwa inne auta :?: :lol:

Wejdź na thg.com > cpu charts i porównaj

Nie ma takiego czegoś jak pentium core 2 duo.

zatrzymałeś się na mhz :lol:

No to pentium czy Core 2 Duo? :wink:

Generalnie 2 rdzenie to większa stabilność bo zadania są dzielone między siebie. Dlatego zamiast obciążenia jednego procesora w 50% masz obciążone 2 rdzenie po 25% przez co można niejako “dołożyć” mu trochę zadań i w tym jest wydajniejszy :wink:

Generalnie można uzyskać nawet 1,9 prędkości pojedynczego rdzenia ale to w programach które są do tego przystosowane (np. obróbka grafiki). Standardowo wykorzystuje się max 1.0 - 1.1 prędkości pojedynczego rdzenia.

Generalnie można mieć Celerona 3,05 Ghz i Athlona 1500MHz i będa tak samo wydajne. Znaczenie ma generalnie technika wykonania (ilość nm), pamięć cache, prędkość FSB no i rozszerzenia (np. SSE3 itd.) oraz kupa innych rzeczy, o których nie będę mówił bo strasznie dużo trzebaby pisać :wink:

Witam!

BZDURA i bzdurne tłumaczenie… to są dwa rdzenie, każdy o częstotliwości pracy 1,8GHz i w żaden sposób nie ma tu 3,6GHz.

Idąc Twoim myśleniem… jeśli samochód ma dwa silniki, każdy po 2 litry… to ma silnik 4l - a tak nie jest, tylko nadal dwa silniki po 2 litry… podobnie z KM… audi TT z dwoma silnikami ma dwa razy po 550KM, a nie oznacza to, że ma 1100KM!

Spoko tylko nie wiedziałem jak mu to wytłumaczyć

Ten już się czepia

Myślę, że ja dość jasno opisałem :slight_smile:

to poco bzdury piszesz ??

:x

D@widoS bo jemu chodziło o MHz

A nie o technologie wykonania itp…

no ale to nie jest 2x1800mhz=3600mhz

Wiem to są dwa odrębne procesory ale co z tego jak widocznie jemu zależy tylko na MHz :mrgreen:

a czy napisał że jemu na tym zależy ?? :shock: pytł się o wydajność i już się dowiedział a ty dalej wprowadzasz w błąd :?

Z mojej strony EOT

Oj chłopaki, każdy może popełnić błąd. Dajcie spokój gość już wie o co chodzi, dostał odpowiedź na swoje pytanie i git. Taki jest cel tego forum.

Dokładnie tylko taki D@widoS musi w końcu jakoś nabić posty nie…