Wymagania visty jak to w końcu jest?

(Arcin11) #1

W nowy PCFormat piszą że do wygadnej pracy z systemem Vista ze zwykłym interfejsem potrzeba procesor zegraem 2ghz 1gb ram oraz 128mb na karcie natomiast z użyciem interfejsu aero potrzeba 3ghz procek 2gb ramu karte graficzna z 256 mb.Z tego co czytałem na forum vista pracuje bdb na słabszych kompach i to z interfejsem aero.Jak to w końcu jest czy w gazecie piszą prawde?

(Norbertkrajewski) #2

ściemę walą. U mnie Aero w RC2 śmiga na 2GHz i 1GB RAM aż miło.

(Bartek) #3

Popieram u mnie na Intel CoreDuo i 1GB ramu smiga bardz ładnie, ba lepiej niż xp

(aero) #4

Nie piszą prawdy, w gazetach piszą dlatego bo poparyzują microsoft .... a tak aprawdę oficjalna stabilna finalna vista potrzebuje procka ok 1 ghz, i 512 ram, to minimum wg. userów którzy testują visty , szczerze masz procka 1-3 ghz, nie ma róznicy, jednak ak masz 256-512 ram to jest róznica, vista dobrze chodzi na 512 ram, wiem bo sam mam, ale jak chcesz uruchamiać dziesiątki programów naraz to 1-2 giga ramu będzie optymalne:)

Szczególnie przy programach do grafiki, video

(Arcin11) #5

Hmm tak też myślałem ale co im to da że napiszą że ma wieksze wymagania to tylko odstraszy potencjalnych nabywców tego systemu.Beda go sobie wyobrażać jako zamulasty system a w praktyce okazuje się z tego co mówicie całkiem inny i nawet lepszy niż xp.

Mam procesor 2,8ghz 768 mb ram i karte z 128mb mam nadzieje że będzie dobrze chodzić :stuck_out_tongue: .Pozdrawiam :smiley:

(aero) #6

bo będzie dobrze choć, zamiast gazet cvzytajcie wypowiedzi userów którzy mają juz zainstalowaną viste :stuck_out_tongue:

(Pawelbeniak) #7

u mnie śmiga bez problemu mam : p4 3.0 z ht, radek x800 , ddr2 kingstone 1giga , płyta gigabyte i dysk na sata 160 giga

(Scigany89) #8

więc u mnie na sempronie 2.6, 512 ramu i gf5200 (128/128) spokojnie pójdzie???

(ak6) #9

Pójdzie z całą pewnością :slight_smile:

(Tomcio835) #10

pójsc sam system pójdzie lecz "zbrakie" ramów na lepsze gry

(Elenka1984) #11

U mnie chodzi elegancko, chociaż nie mam jak tu większość super parametrów:

1. Athlon XP 2200+ -> podkręcony na 2 GHz

2. 1,5 GB pamięci RAM

3. oraz GeForce 6600 GT -> 128 MB

i nawet wsio chodzi płynnie...

P.S. Najśmieszniejsze co mi się przydarzyło: kiedy włączone są wszystkie elementy graficznie, chodzi ślicznie, ale kiedy wyłączyłam połowę -> zaczęło się zawieszać :hahaha: :hahaha: :hahaha:

(aero) #12

co dokładnie wyłaczałeś że ci kompa zawieszało ?

(Elenka1984) #13

3213c6ba0979ab16m.jpg

8d11cec6e276f38am.jpg

:slight_smile:

(Lordmaniak) #14

chcialem sie dowiedziec jak to bedzie z vista na lapkach, moja konfiguracja to Turion 64 X2 TL-56 2 GB RAM i nVidia GeForce Go 7200, czy na tym pojda nowe okiena bez zadnych ograniczen czy bede musial z czegos zrezygnowac??

(aero) #15

wszystko Ci pięknie pójdzie, bez ograniczeń :stuck_out_tongue:

(Kucel) #16

instalnołem właśnie pełną wersję Visty i ku memu zdziwieniu ona więcej niż beta potrzebuje pamięci

(Krusty) #17

Dobra same ramy i procesory a napisze ktoś ile zajeła sama Vista na dysku ? jaki rozmiar partycji trzeba mieć pytam z ciekawosci bo nie mam zamiaru instalować :stuck_out_tongue:

(Dritone) #18

To z ciekawości zajrzyj sobie do archiwum działu, bo nieraz już pisane było o tym :stuck_out_tongue:

(Sarevox) #19

A czy pójdzie na moim sprzęcie:

ASUS A7N8X-E-DeLuxe,

GameCube Radeon 9550 128bit,128mb(w kompie ATI Radeon 9600 family :smiley: ),

1024mb Ram,

160 gb dysk?

(Witam200) #20

:roll: