Wymaganie Windows Vista

Witam.

Zakładam ten temat tylko dlatego bo wiele ludzi w tym i innych działach zakłada dużo tematów typu “czy pójdzie mi Windows Vista”.

Więc tak: Zanim zapytasz, założysz nowy temat, użyj witryn http://www.google.pl i wpisz “Wymaganie Windows Vista” Jeżeli nie jesteś pewien do tych wymagani (patrz niżej) to użyj programu: “Doradca uaktualnienia systemu Windows Vista” link do pobrania: http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=65926 jest to program który sprawdza czy twoje parametry sprzętowe sprostają systemowi Windows Vista.

Minimalne Wymagania Windows Vista ( słuchanie muzy, przeglądanie netu, gadu-gadu, i inne podstawowe rzeczy ).

Procesor: 800Mhz

Ram: 512MB

HDD: 40 GB oraz 15 GB wolnego miejsca.

Karta Graficzna: obsługująca DirectX 9.

Stacja dysków DVD-ROM

Są to absolutnie minimalne wymaganie, z którymi Vista odpali, ale o jej pełnych możliwościach możemy zapomnieć.

Komputery z logo Windows Vista Premium Ready PC.

Średnie ( Dające już dobrą wydajność systemu) Wymaganie sprzętowe Windows Vista.

Procesor: 1Ghz x86 lub x64

Ram: 1024MB

HDD: 40 GB oraz 15 GB wolnego miejsca.

Karta Graficzna: Obsługująca DirectX 9 z sterownikiem WDDM, Pixel Shader 2.0 Vortex Shader 2.0 minimum 128MB.

Stacja dysków DVD-ROM

Karta dźwiękowa.

Dostęp do Internetu.

Minimalna konfiguracja komputera z logo Windows Vista Premium Ready PC.

Wysokie wymaganie sprzętowe, dające pełną moc Windows Vista, i najlepszą wydajność w aplikacjach i grach 3D.

Procesor 2 rdzeniowy. (Intel Core2Duo, AMD Athlon X2, Intel Pentium D, Intel Pentium Dual-Core.

Ram: 2048MB DDR

HDD: SATA 40 GB oraz 15 GB wolnego miejsca.

Karta Graficzna, Obsługująca DirectX 10, Pixel Shader 2.0 Vortex Shader 2.0 Pamięć 256MB.

TV-Tuner

Karta dźwiękowa

Dostęp do Internetu.

Jeżeli temat Administratorom/Moderatorom Wydaje się nie potrzebny/ obraźliwy, to można usunąć.

Pozdrawiam.

Bzdura. Minimalne wymagania potrzebne do zainstalowania najprostszej wersji Visty Starter Edition to pamięć 256 MB i procesor 500 Mhz a także najprostsza zintegrowana karta graficzna nie wspierającą DirectX 9. Zapewniam Cię, że ta wersja Visty chodzi na tej konfiguracji bez żadnego problemu

Nie istnieją procesory 64bitowe o takim taktowaniu

A jak nie mam dostępu to Visty nie uruchomię? 8)

Zdefiniuj co rozumiesz pod tym pojęciem 8)

Proponuję najpierw doczytać trochę zanim się zabierze głos, bo ten watek to mieszanina pobożnych życzeń i plotek

No tak, zawszę się ktoś przyczepi.

Wiem o tym że taki procesor nie istnieje, ale tak jak napisane na stronie Microsoft, widzisz nawet nie raczyłeś tam wejść (jak większość userów na tym forum), a że oni uważają to za jak najbardziej stosowne, bo tak napisali, to ja tylko skopiowałem.

No może i uruchomi ale będzie Ci działał przez 120dni, no chyba że zarejestrujesz się telefonicznie.

ehe, ale żyjemy w Polsce, a w Polsce takie coś jak Starter Edition nie jest rozpowszechniany, ani sprzedawany. Więc jedynie możesz go nielegalnie ściągać z netu. Nawet nie ma jej w polskim języku. Więc powiedz mi po co o tej wersji pisać ?

A czy uzyskasz pełną moc procesora Intel Core2Duo lub Karty Graficznej nVidia 8800 na Windows XP ? jeżeli tak to jestem tego ciekaw.

hehe, no to teraz mnie rozśmieszyłeś, ciekaw jestem czy woqule wchodziłem i przeczytałaś oficjalne wymagania Windows Vista ? i nie pisz mi tu takich rzeczy, że to bzdury co oni tam piszą, i nie warto wchodzić. Ale powinieneś wiedzieć że oni zrobili ten system i oni wiedzą najlepiej jakie są dla niego wymaganie ( chodź moim zdaniem są bardzo niskie ).

POZDRO !!

A Ty liczyłeś, że większość czytelników to barany, którzy bezkrytycznie przyjmą Twoje objawienia?

Gdzie konkretnie?

Mieszasz pojęcia. Najpierw piszesz o rzekomych WYMAGANIACH a potem o aktywacji. A jak ktoś ma ochotę potestować Vistę to żadna aktywacja mu nie jest potrzebna…

Skoro zacząłeś wątek to należy pisać o wszystkim a nie wybierać sobie część tematu a resztę pomijać. Jak masz tak pisać to lepiej daj sobie spokój tym bardziej, że używasz bardzo mocnych sformułowań jak “absolutnie minimalne”, “pełne możliwości” itd

Jeśli sądzisz, że uzyskasz pełną moc w/w sprzętu pod Windows Vista to masz braki w wiedzy. Na początek proponuję poczytać sobie o różnicach pomiędzy DirectX 9 i 10 np. na benchmarku, potem poczytać testy porównawcze wydajności gier pod Windows XP i Vista

Jeśli sądzisz, że wystarczy zainstalować Vistę by wykorzystać w pełni procesor CoreDuo czy grafikę z serii 8 to gratuluję

Widzisz. Różnica między nami jest taka, że ja jestem praktykiem a Ty jesteś teoretykiem amatorem, który coś tam sobie poczytał a coś tam sobie dopowiedział. Proponuję przysiąść i dokładnie temat zbadać zanim znowu coś palniesz :?

No tak wielkiego profesionalistę mamy tutaj na forum.

ehe, ja nic nie będę czytał, bo przecież jestem amator i twoim zdaniem nie dorosłem do tego.

Ale powiedz mi Profesionalisto, komu się to przyda, żaden polak przecież nie kupi np. Egipskiej Visty Starter Edition.

Sugerujesz że mam zacząć pojęcie Aktywacji w innym topiku. Nie dzięki.

Jesteś przecież aż taki mądry że sam sobie znajdziesz.

Jeżeli tak ich nazywasz, to twoja sprawa.

Wybacz ale nie mam czasu, na rozmowy które prowadzą do niczego

Jeżeli administratorzy/moderatorzy myślą tak samo jak MarS to można usunąć temat.

I tak i nie. Część aplikacji (np. Vista Backup i Complete PC Backup) nie działają wcale lub nie działają poprawnie na systemach z pamięcią poniżej 512MB. Nie są to zresztą jedyne programy wymagające 512MB. Poza tym na komputerach z pamięcią poniżej 2GB system chodzi poniżej (nazwijmy to) oczekiwań.

No i nie rozumiem dlaczego się uczepiłeś Starter Edition - jest niedostępna w Polsce i jej omawianie, uwzględnianie w jakimkolwiek zestawieniu dla polskich użytkowników najzwyczajniej w świecie nie ma sensu.

Poza tym - mniej jadu - felekdf14 chciał dobrze. Więcej dobrego przyniesie mniej zjadliwa krytyka. :slight_smile:

Z powodu określenia “absolutnie minimalne wymagania”. Skoro coś jest absolutnie minimalne to poniżej tej granicy nie ma o czym mówić. Chodzi mi o rzetelność opisu i nic więcej a to czy coś jest w Polsce czy nie to już inna kwestia.

Tak to wyszło? Nie to było moim zamierzeniem. Po prostu zbyt dużo czytam takich pseudowątków nie wnoszących niczego nowego a wprowadzających zamieszanie. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam :slight_smile:

Absolutnie minimalne wymagania dla Visty dostępnej w Polsce to nie są absolutnie minilane wymagania dla Visty Starter Edition. Nie ma co do tego wątpliwości, więc nie rozumiem czemu się trzymasz tego dziwnego wydania Visty (wydania, które pewnie sprzedaje się niewiele lepiej niż wersja N, na wymuszenie której UE wydała tysiące dolarów europejskich podatników).

Jeden z moich współpracowników (Hindus) opowiadał mi jak używali XP Staret Edition na uczelni. Da się, ale biorąc pod uwagę, że Starter Edition przeznaczone jest na rynki rozwijające się, gdzie instytucje mają lepsze oferty (MSDN) a użytkownicy indywidualni piracą - jest to SKU zupełnie pomijalne. I… pomijane. :slight_smile: W duchu opisu felka (Vista dla polskich użytkowników polskiego forum) pominięcie Starter Edition miało jak najbardziej sens.

Sugerujesz, że Vista Starter nie jest dostępna w Polsce? Chyba musisz uważnie obejrzeć menu instalatora Visty

Menu instalatora Visty, w sytuacji w której nie podasz klucza, daje Ci do wyboru wszystkie SKU dostępne na płycie (czyli wszystkie dostępne na świecie) i prosi o wybranie tej wersji, którą zakupiłeś. Decyzję tą podejmujesz w zgodzie z EULA. Wybierając w Polsce SE działasz nie do końca zgodznie z umową na której warunki się zgadzasz.

I dziękuję za sugestię - oglądam instalator Visty/LH Servera kilka razy w tygodniu. W różnych postaciach…

Nieprawda. Całkowicie legalnie możesz zapoznać się z dowolną wersją Visty przez okres 30 dni. Dlatego właśnie Microsoft wprowadził opcję wyboru wersji BEZ PODAWANIA KLUCZA

To po co w takim razie ta jałowa debata o Vista Starter?

Jako że nie przeczytałeś EULA: zerknij na tekst komunikatu, który pojawia się jeśli nie podasz klucza.

Bo się uparłeś, że to SKU ma jakiekolwiek znaczenie w Polsce. Nie ma.

Ciekawe

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5890

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 15:26

Jezu. Ty naprawdę jesteś taki czy udajesz?

Co w tym takiego ciekawego? W XP można było wydłużyć czas w nieskończoność kilkoma poleceniami, co nie znaczy, że jest to praktyka uczciwa. Ostatnie pytanie zadaj sobie - zaatakowałeś felka, bo nie uwzględnił niedostępnego na polskim rynku SKU w swoim zestawieniu (które nota bene jest kopią danych ze strony producenta). Naprawdę taki jesteś, czy udajesz?

:hahaha:

dobry jesteś, zalecam uważne przeczytanie licencji Visty, zanim zaczniesz wypisywać kolejne głupoty na forum, zresztą mnie to nie interesuje, bo nie ja się ośmieszam tylko ty :mrgreen:

Jeśli nie jesteś do końca pewien, to skończ te dyskusje które do niczego nie prowadza, zrobiłeś z tematu syf, i tyle.

Łopatologicznie rozumując, twoim tokiem rozumowania, ściagam wersję Visty z torrenta, i moge se ją używać legalnie przez 30 ??

Bzdury pleciesz chłopie , :stuck_out_tongue:

Jak będziesz miał licencję na dany produkt, to se instalujesz wersję którą zakupiłeś, wtedy nie musisz od razu ani wpisywac klucza, ani aktywować od razu, fajna opcja , bo jesli kupiłem np. vistę oem, a wiem że niebawem będę zmieniał kompa, to teraz instalne se wersję którą kupiłem, i nie aktywuje jej, tylko dopiero po zmianie podzespołów kompa, czy całego komputera.

Łopatologicznie raz jeszcze wytłumaczę, że Vista ściagnięta z torrenta, i instalacja jej na 30 dni, nie jest legalna :!:

Reszty komentował nie będę , bo Ryan świetnie i łopatologicznie resztę wytłumaczył, skoro MarS nie rozumiesz tego, to zadaj sobie pytanie , i odpowiedz na :

W tym przypadku, jak zresztą podaje sam Vortal Dobre Programy to praktyka uczciwa i legalna. Sugerujesz, że Vortal podaje bzdury na swoich stronach?

Następny. Na jakim polskim rynku nie ma VSE? Może załóż sobie okulary i zobacz menu instalatora w WINDOWS VISTA PL!!

Dziękuję

Zalecam wskazanie akapitu w licencji Visty, który wyraźnie mówi na temat zakazu używania Visty bez klucza przez okres 30 dni

Naprawdę? 8)

A to Vista z Torrenta jest dystrybuowana na oficjalnym nośniku z hologramem Microsoftu? Zdaje się, że w kwestii ośmieszania się w Twoim przypadku wyczerpaliśmy limit

Poczytaj sobie zasady licencji OEM, Geniuszu. Licencji OEM nie wolno używać na dwóch, różnych konfiguracjach

Czy ktoś w tym wątku KIEDYKOLWIEK twierdził inaczej? Może warto czytać ze zrozumieniem…

Jasne. Po co masz się dalej ośmieszać?

Sugeruję, że Grzegorz przetłumaczył spekulatywną aktualność od Binka. W założeniach rearm i generalize służą do przygotowania obrazów-matek przy wykupieniu licencji wielostanowiskowej (volume). Vortal redagują ludzie - nie są nieomylni.

Ok, powtórzę jeszcze raz - wybierając typ Visty musisz wybrać typ pasujący do zakupionego klucza. Jako że nie możesz w Polsce nabyć klucza do Vista Starter Edition - SKU to praktycznie nie istnieje w Polsce. Jeśli kupiłeś inne SKU niż wybierzesz przy instalacji - działasz wbrew licencji. Czy jest to dla Ciebie jasne?

Nowej licencji OEM - można w ograniczonym zakresie (ale jednocześnie na jednym komputerze - taki zresztą scenariusz przedstawił aero). Był na ten temat artykuł Krogulca (zweryfikowany u źródeł).

Nie rzucaj tak proszę tekstami “ośmieszasz się”, “załóż sobie okulary” i podobnymi. To nie jest najwyższych lotów poziom. Nie masz licencji na nieomylność. Odrobina pokory nie zaszkodzi Ci. :slight_smile:

Najpierw geeniuszu

A może dotrze do Ciebie co chciałem przekazać :mrgreen:

Racja, btw : Ryan dajmy sobie spokuj z konwersacją z kolegą MarS , niech se dalej tkwi w przekonaniu że ma racje :mrgreen:

A jak naprawde jest , my wiemy :slight_smile:

  1. spokój

  2. nie ma “nas” :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tym bardziej, że wyzywanie ludzi od taboretów to nie mój sposób na dyskusję. MarS się myli w dwóch (zasadniczo mało istotnych) kwestiach. To nie powód do obelg.