Wymiana AMD 5000+ na Intel Core 2 Quad. Opinie

Chcę zmienić mojego AMD z podpisu na Intela. Co myślicie o takim zestawieniu:

INTEL CORE 2 QUAD Q9400 4x2.66 Ghz 6 MB

GIGABYTE GA-EP45-UD3R

Jestem zdecydowana na platformę Intela, więc nie przekonujcie mnie do Phenoma II.

potrzebne ci 4 rdzenie? bo jak nie to lepiej brać np. E8400

Cztery rdzenie bardziej przyszłościowe, więc nie chcę się pakować znowu w dwa.

nie warto się pakować w c2q, jak chcesz koniecznie intela to lepiej poczekać do premiery core i5. Jak nie chcesz czekać to najbardziej opłacalny jest zakup phenon’a II.

nie pakuj się w quada i core 2 duo poczekaj na i5

A dlaczego mam się nie pakować w Quada? Czekam na jakieś rzeczowe argumenty, a nie tylko “nie bo nie”.

Ponieważ i7/i5 mają inne podstawki, i jak kupisz płytę główną pod Quada to tam i7/i5 nie włożysz, kolejna rozbudowa = płyta główna + procesor

Mi na razie C2Q wystarcza. Co prawda Extreme Edition i po OC, ale jestem zadowolona, i na razie nie potrzebuję i7/5 :slight_smile:

Zauważcie, że są już i7, a niektórzy wolą Pentium’y i starczają im one…

Q9400 to dobry wybór. Oczywiście można byłoby kupić np. Q8200, czy Q8300 i się pobawić w OC, ale zawsze bez OC bezpieczniej :slight_smile:

Następna rzecz to cena…

4360zł - 965

2480zł - 940

1300zł - 920

980zł - Q9400

A więc dużo taniej…

Jakoś niezdecydowany jesteś, ostatnio polecałeś E7400 zamiast phenoma II x3…

Może czasem po prostu wstrzymaj się od swojego zmiennego zdania?

czarna1412 , skoro nie jesteś otwarta na zdania innych, to po co zakładasz temat?

C2Q Q9400 to nadal bardzo dobry procesor, lecz jest drogi i znacznie nieopłacalny z uwagi na podstawkę, która powoli wychodzi z obiegu i sporej ceny, rozsądniej byłoby kupić Phenoma II. No, ale to Twoja decyzja…

Jestem otwarta na zdania innych, ale oczekuję jakiejś rzeczowej dyskusji i argumentów, a nie twierdzenia nie kupuj, bo tamten lepszy, bez podania w czym lepszy, nie biorąc pod uwagę kwestii ceny. Cena jest dla mnie ważna, bo mam zamiar wydać na procesor + mobo ok. 1300 zł. Nikt tutaj, z wyjątkiem Ka$$ nie zastanowił się nad tym, czy będzie mnie stać na tego i7, czy nowszego. Chcę wiedzieć, czy na tę chwilę i w tej cenie jest to dobre rozwiązanie. Biorę pod uwagę wszystkie możliwości i nie wykluczam również tego, że zdecyduję się jednak na Phenoma II, choć wolałabym jednak Intela.

Dodane 23.04.2009 (Cz) 17:39

Dla porównania podajcie jakiś zestaw: procesor Phenom II + płyta do niego tej klasy co proponowana przeze mnie Gigabyte pod Intela. Kwota 1200-1300 zł.

Dodane 23.04.2009 (Cz) 17:48

Skoro procesor AMD PHENOM II X4 940 ma podstawkę AM2+ czy moja płyta go obsługuje? W instrukcji płyty producent podaje, że obsługuje podstawkę AM2+ i procesory Phenom. Czy w takim razie wchodzi w to również Phenom II?

Tak obsługuje

http://global.msi.eu/index.php?func=pro … _no=1#menu

W takim razie to zmienia całkowicie sytuację. Phenom II x4 940 to najciekawsza propozycja jaką znalazłam wśród procesorów AMD. Czy moja płyta będzie dla niego odpowiednia, czy wymieniając procesor powinnam jednak zmienić ją na jakąś lepszą?

Pewnie potrzebna będzie tylko aktualizacja bios’u, reszta że tak powiem ‘styknie’ :stuck_out_tongue:

Spokojnie starczy ta płyta, nie wiem jak z o/c Phenoma na tej płycie ale może da rade dobrze podkręcić, bo przecież ma odblokowany mnożnik ten procek.

No więc Panowie, przekonaliście mnie do Phenoma II, skoro nie muszę koniecznie zmieniać płyty. Dzięki wielkie. Zdecydowałam się na Phenom II x4 940

Nie był to mój topic, tylko keymen’a, viewtopic.php?f=19&t=326132 ,

sugerowanie w takim wypadku e7400 przy sporo wydajniejszym x3 720 jest trochę… fanboy’owskie?

czarna1412 , dobry wybór. :stuck_out_tongue:

OTy --> Kosz