Wymiana Athlon 64 3200+

Witam.

Mam taki właśnie procek i 1GB Ram.

Myślę żeby wymienić procek na nowszy. Pracuje na WinXP ale Win7 chodzi mi po głowie.

Już teraz komp lekko zamula, samo indeksowanie wiadomości przez Thunderbirda nie daje już normalnie poruszać się po systemie.

Myślałem żeby za koło 200,- kupic X2 Athlon 5000+ lub AMD Athlon X2 7550. Nie wiem tylko który byłby lepszy. Soket na płycie mam AM2. Co o tym myślicie?? Będzie różnica w komforcie pracy ??

Czy w razie takiej wymiany chłodzenie będzie pasować do nowego procka czy trzeba kupić inny ??

Podaj jaką masz płyte ?, nie każdy producent mobo dostarcza nowy bios z obsługą nowych procesorów ,Gigabyte i Asus to robi napewno :smiley:

Płyta to Gigabyte GA-M61SME-S2. O ile się orientuje to dam rade na tych prockach.

Procki Pasują,chłodzenia nie musisz wymieniać,jak kupujesz ze sklepu to odrazu dostaniesz proca z chłodzeniema samą róźnice to odczujesz napewno w grach i w aplikacjach bardziej wymagających.

W gry nie gram, ale AutoCAD, PS2, a żona narzeka że farma na facebooku strasznie muli.

A którego procka brać?? Czy One się tak konkretnie różnią??

bierz AMD Athlon X2

7550,to jest nowa seria Athlon x2, ma on w porównaniu z tamtym pamięć L3 i jest w 65 nm ,za tym idzie że jest szybszy,chłodniejszy i się lepiej kręci:D ,

Witam.

Coraz bliżej do wymiany :slight_smile:

Tak jak pisałeś wezmę tego 7550.

Ale mam problem. Wszedłlem na strone Gigabyte i znalazlem na stronie obsługiwanych procesorów tylko X2 7750 oraz takie info :

If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200MHz) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted. Please refer "CPU Support List" for more information.

Co to dla mnie oznacza? Czy będzie on wolniej chodził niż 5000+? Czy będzie on w ogóle chodził na tej płycie??

Po drugie bios który obsługuje 7750 jest tylko w wersji beta od 2008r :confused: