Wymiana Biosu ~~> Asrock 939 Dual-Sata2

(Adi90 90) #1

Witam. Od jakiegoś czasu planuje wymiane biosu w płycie głównej, lecz nie wiem od czego zacząć, jaki bios wybrać, i czy istnieje ryzyko, że coś pojdzie nie tak... Proszę TYCH którzy się na tym znają o POMOC!! Z góry wielkie DZIĘKI

(system) #2

Utwoz dyskietke statryjaca(lub CD)

z plikiem ASRFLASH(program do ladowania biosu) + BIOS

A:\ASRFLASH nazwa biosu(np.939DM22.30)

napisz jaka teraz masz wersje biosu,przed instalacja wszystkie ustawienia w biosie na Load Default! !!

(Adi90 90) #3

Hmm a moge wiedzieć jak sprawdzić wersje biosu ;/ i gdzie stworzyc tą dyskietke startową bo z tego co pamiętam jak w win98 tworze dysk startowy to dos się ładuje a jak w win Xp stworze to już nie acha i jeszcze jedno skąd wziąść ten plik ASRFLASH :slight_smile:

Złączono Posta : 20.03.2007 (Wto) 13:24

ID płyty głównej 62-213-0000010-00101111-060906-ALI$939M2213_939DUAL-SATA2 BIOS P2.20 to jest chyba wersja biosu :mrgreen:

(system) #4

Ze zapytam - dlaczego chcesz aktualizować BIOS całkiem niestarej płyty? Bo jesli pójdzie Ci coś nie tak (z postów wnioskuję , że nie bardzo się orientujesz jak to zrobić) - płytę możesz wyrzucić do kosza. :slight_smile:

(Adi90 90) #5

Z tego co słyszałem na biosie 2.30 można podnieść napięcie czego zrobić na aktualnym biosie nie moge!! ;/

(system) #6

Napiecie czego CPU w kazdym mogles podniesc,pamiec tez.Ja usiebie nigdy nieladowalem 2.3 jechalem na 1.8(najlepiej mi podpasowal pod pamiatki).

(Adi90 90) #7

no sorry ale napięcia pamięci podnieść nie moge

(system) #8

A opcja DRAM Voltage to niby od czego

z normal @high i masz podniesione

poprostu niema cyferek!

(Adi90 90) #9

OK wielkie dzięki mój błąd :slight_smile: , ale nie potrzebnie się tak denerwujecie :stuck_out_tongue:

(system) #10

Nikt sie niedenerwuje,tylko czekam na moj new LCD32" tv+monitor i czasami tak mi sie napisze z tego czekania.