Wymiana BOXowego chłodzenia procesora a zasilacz-pytania

Witam,

Mój obecny wentylator procka buczy mimo czyszczenia, wiem że istnieje możliwość jego demontażu i naoliwienia łożysk, lecz boję się że razem z wentylatorem ściągnę też radiator i wtedy będę musiał dodatkowo bulić za środek czyszczący z starej pasty i nową pastę. Budowa mojego BOXowego chłodzenia od Intela jest trochę skomplikowana.

1)Jakie chłodzenie procesora polecanie do 200 zł?? Podać sklep, najlepiej komputronik :smiley:

2)Czy w moim wypadku po zmianie chłodzenia będzie konieczna wymiana zasilacza??

3)Czy mój zasilacz poradzi sobie z nowym chłodzeniem??

4)Jaki jest stosunek chłodzenia do poboru prądu z zasilacza??

5)Czy przy mojej obecnej konfiguracji z tym zasilaczem jaki mam, mogę spokojnie zmienić obudowę na Antec 1200 z montażem wszystkich wentylatorów?? (boczny i środkowy też)

6)Czym można wyczyścić łożysko wentylatora procesora ??

7)Czym naoliwić, nasmarować łożysko wentylatora procesora?? Czy można użyć oleju roślinnego??

Wentylator to nie jest spore obciążenie dla zasilacza to tylko parę wat.

Tak.

Do takiego procesora, jaki posiadasz to wystarczy jakiekolwiek chłodzenie firmy Pentagram/Arctic Cooling nawet za mniej niż 100zł.

Polecam poczytać http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze … esora.aspx i wybrać coś z czołówki testu, choć oczywiście Ninja 2 czy Mugena to ci nie potrzeba :wink:

1)Jakie chłodzenie procesora polecanie do 200 zł?? Podać sklep, najlepiej komputronik :smiley:

Ja polecam Scythe Ninja 2 plus pasta Arctic silver 5 tylko musisz zmierzyć czy zmieści się do twojej obudowy ale jak masz obudowę z miejscem z tyłu na wiatrak 120mm to się zmieści ;] Dodatkowo spokojnie to chłodzenie wystarczy w przypadku wymiany w przyszłości procesora na lepszy ;]

2)Czy w moim wypadku po zmianie chłodzenia będzie konieczna wymiana zasilacza??

Nie możesz śmiało zmieniać ;] Nowe chłodzenie to tylko chłodzenie i nowy wiatrak który będzie brał praktycznie tyle samo prądu co twój obecny ;]

**5)**Czy przy mojej obecnej konfiguracji z tym zasilaczem jaki mam, mogę spokojnie zmienić obudowę na Antec 1200 z montażem wszystkich wentylatorów?? (boczny i środkowy też)

Raczej nie powinno być problemu ;] choć polecam Cooler Master Dominator ;]

6)Czym można wyczyścić łożysko wentylatora procesora ??

Szkoda czasu na takie zabawy ale można spróbować jakimś smarem itp…