Wymiana BOXowego chłodzenia procesora a zasilacz-pytania

(Blady2012) #1

Witam,

Mój obecny wentylator procka buczy mimo czyszczenia, wiem że istnieje możliwość jego demontażu i naoliwienia łożysk, lecz boję się że razem z wentylatorem ściągnę też radiator i wtedy będę musiał dodatkowo bulić za środek czyszczący z starej pasty i nową pastę. Budowa mojego BOXowego chłodzenia od Intela jest trochę skomplikowana.

1)Jakie chłodzenie procesora polecanie do 200 zł?? Podać sklep, najlepiej komputronik :smiley:

2)Czy w moim wypadku po zmianie chłodzenia będzie konieczna wymiana zasilacza??

3)Czy mój zasilacz poradzi sobie z nowym chłodzeniem??

4)Jaki jest stosunek chłodzenia do poboru prądu z zasilacza??

5)Czy przy mojej obecnej konfiguracji z tym zasilaczem jaki mam, mogę spokojnie zmienić obudowę na Antec 1200 z montażem wszystkich wentylatorów?? (boczny i środkowy też)

6)Czym można wyczyścić łożysko wentylatora procesora ??

7)Czym naoliwić, nasmarować łożysko wentylatora procesora?? Czy można użyć oleju roślinnego??

(Emilmlo) #2

Wentylator to nie jest spore obciążenie dla zasilacza to tylko parę wat.

Tak.

(Longhorn2009) #3

Do takiego procesora, jaki posiadasz to wystarczy jakiekolwiek chłodzenie firmy Pentagram/Arctic Cooling nawet za mniej niż 100zł.

Polecam poczytać http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze ... esora.aspx i wybrać coś z czołówki testu, choć oczywiście Ninja 2 czy Mugena to ci nie potrzeba :wink:

(neo10) #4

1)Jakie chłodzenie procesora polecanie do 200 zł?? Podać sklep, najlepiej komputronik :smiley:

Ja polecam Scythe Ninja 2 plus pasta Arctic silver 5 tylko musisz zmierzyć czy zmieści się do twojej obudowy ale jak masz obudowę z miejscem z tyłu na wiatrak 120mm to się zmieści ;] Dodatkowo spokojnie to chłodzenie wystarczy w przypadku wymiany w przyszłości procesora na lepszy ;]

2)Czy w moim wypadku po zmianie chłodzenia będzie konieczna wymiana zasilacza??