Wymiana CD na DVD w laptopie +Boot Priority Options

witam

Wymieniłem w moim laptopie Toshiba 4090XCDT (proc. 366MHz) oryginalny napęd CD na Combo. Problem polega na tym, że nie mogę teraz odpalić komputera z płyty CD np. w celu uruchomiania dowolnej dystybucji liveCD. W BIOSie mam ustawione >CD/FDD/HDD. Przy zamontowanym starym napędzie CD nie ma najmniejszych problemów.

Często korzystam z danych nagranych na płytach DVD a z drugiej strony żal mi możliwości odpalenia np. Knoppixa. Problem pojawi się także jeżeli będę chciał odtworzyć system.

Fleshowałm już BIOS do najnowszej wersji i nic to nie pomogło.

Czy w powyższym przypadku istnieje jakaś możliwość uruchomienia komputera z płyty?

A czy napęd w systemie działa prawidłowo.

Tak.

Mam zainstalowany oryginalny win98 ze wszystkim aktualizacjiami i naped Combo działa w nim prawidłowo. Stary CD trochę szwankował ale nie ma się czemu dziwić - laptop ma już 7 lat, kwestia zużycia. Poza tym - jak pisałem - nowy BIOS.

W czasie startu systemu nie ma możliwości wywolania boot-loadera. Klawisz ESC powoduje wywołanie BIOSu w którym mogę ewentualnie zmienić kolejność poszukiwania boot sectora - a to nie działa, bo napędu combo i tak nie widzi.

Może jakiś prosty bootloader na FDD, który by ominął niedoskonałości BIOSu? Tylko jak to zrobić?