Wymiana Celeron D 345 3.06G

Witam.

Mam komputer z procesorem jak w temacie. Sprzęt jest stary ale służy do sterowania maszyną więc rakietą być nie musi. Ale… W czasie pracy mam 100% użycia procesora i nic innego nie da się na kompie zrobić, nawet przeglądarka słabo chodzi.

Czy więc opłaca mi się kupić jakiś inny procesor na S478 żebym poczuł różnicę w wydajności? Jeśli tak to jaki?

Dodam tylko, że na innym kompie z Athlonem 2x2,2GHz śmiga wszystko bezproblemowo (nawet z kilkoma dodatkowymi programami zużycie procesora nie przekracza 50%)

napisz ile masz pamięci

Zależy, ile chcesz wydać. Wymiana samego procesora to będzie jakieś 90 - 140zł (P4 HT 2,8 - 3,2GHz). Przesiadka z Celerona na Pentium4 HT powinna być zauważalna.

Ramu mam 512 MB. Co do kasy to jestem w stanie wydać te 150 zł ale jeśli nie będzie to duża zmiana to myślę, że nie warto. Wiem, że celeron demonem prędkości nie jest ale jak chodzą Pentiumy poprostu nie wiem. Chodzi mi o uzyskanie wydajności conajmniej połowy wspomnianego Athlona.

Na tym kompie z Athlonem na pokładzie też jest 512 ramu a nie muli się nigdy. Chodzi o to, że program sterujący do maszyny potrzebuje dużą moc obliczeniową procka.

Czy któryś z z tych starszych Pentiumów dysponuje mocą zbliżoną do nowoczesnego Atlona?

kolego nie muli bo ma lepszy procesor ,Pentium ma pamięci wewnętrznej 4 -razy więcej od Celerona D ,ale ram przy twoim procesorze jak go zwiększysz to też odczujesz ,najprostsza modernizacja jak nie zmieniasz płyty to więcej ramu lepszy procesor lepsza karta graficzna , a to już zależy od ciebie ja bym dołożył tylko ram . Lepiej zacznij zbierać na lepszy sprzęt , a do tego czasu dokup pamięć ram i wystarczy

No i właśnie o to mi chodziło. Czy Pentium z HT będzie na tyle lepszy od tego Celerona, żeby warto było wywalić na niego te 150zł.

Moim zdaniem NIE lepiej dołożyć więcej pieniędzy na np taki komplecić http://www.allegro.pl/item452477131_asr … rawdz.html

222zl ale masz racje - to najlepsze wyjscie

Macie rację. Poszukam sobie jakiegoś zestawu bo to lepsze wyjście. Bardzo dziękuję za pomoc.