Wymiana chłodzenia na wydajniejsze

Cześć.

Z powodu panujących temperatur mój komputer(przez procesor) coraz częściej się wyłącza w trakcie pracy. Nie pomaga zmiana pasty termoprzewodzącej, przy większym obciążeniu(gra przez sieć-CoD4, NfS, w sumie ■■■■■ółki nie coś strasznie obciążającego :wink: ) maszynka się wyłącza i muszę odczekać, aż ciepło się rozprosz(radiator jest gorący).

Mój sprzęt to AMD Athlon X2 5200+ 65 nm Brisbane, gigabyte GA-MA700-DS3, obudowa Ibox Lynx 202K. Chcę zmienić zestaw chłodzący z boxowego, myślałem o TYM, ale nie ma pewności czy zmieści się w obudowie-teraz jest otwarta, ale w końcu będzie trzeba ją zamknąć. Wiem, że najlepiej byłoby wymienić całą jednostkę na nową, bo jest przestarzała, ale do tego czasu( września) musi mi wystarczyć, więc chcę chociaż bezstresowo korzystać.

P.S. Obecnie procesor ma ok. 73 st.C, wg programu Speccy, więc potrzeba jest raczej dość duża.

W takiej obudowie zapewne bez dodatkowych wentylatorów to piekarnik. Co do wspomnianego chłodzenia “pasuje do obudów o szerokości większej bądź równej 185mm”.

No niestety to nie ja dobierałem części tego komputera(13 lat miałem gdy go zakupiliśmy, we wrześniu 5 lat mu stuknie…) więc masz rację, tam jest piekarnik. Przyłożyłem linijkę do obudowy od góry(na zewnątrz) i wyszło ok. 18,9 cm-tylko teraz, czy to wejdzie do środka(płytka montażowa i płyta główna trochę zajmują mimo wszystko)?

Co za problem jak nie wejdzie otworzysz obudowę i tak masz otwartą i chcesz ją wymienić. Poza tym jak obudowa ma 18,9cm to producent chłodzenia podaje wymiar z płytą główną.

A rzeczywiście, nie zauważyłem tego :wink: Czy w takim razie ten zestaw( i dobra pasta) będą wystarczające? Jak dotąd, stosowałem ArcticSilver, ale może znasz lepszą dla takiego zestawu?

Arctic silver to już legenda, pasta jest w porządku.

Czyli powiedzmy, ten zestaw+ http://allegro.pl/arctic-silver-5-najle … 76863.html w zupełności wystarczą, żeby nie mieć smażonego Athlona obok nóg?

Właśnie legenda jak ta pasta wychodziła to jeszcze się nią Athlony XP smarowało, przez ten czas wyszły dziesiątki nowych, lepszym wyborem jest Arctic MX-2 i będzie nieco tańsza.

Co do Fortisa to chłodzenie jest dobre, ale zmierz czy na 100% wejdzie linijką od procesora do boku obudowy, jak by był za wysoki to np Thermalright True Spirit 120M wer M ma 145mm wysokości. I przydały by się wentylatory z przodu wdmuchujący i wyciągający z tyłu np Silentiumpc zephyr/mistral.

Bartolini234

to jest ta obudowa?

http://www.capslock.pl/produkty/obudowa … _lcd/14523

jesli tak to się zmieści

Szerokość obudowy: 190 mm

chłodzenie Wymiary całości: 131x 103x 153 mm

dodatkowo przeczyść go w srodku

obudowa ma być zamknięta

juz działa poprawiłem

Zmierzyłem od wewnętrznej ścianki obudowy do mniej/więcej przeciwległej krawędzi-ok. 179 mm, może troszkę więcej ze względu na brak punktu do podparcia linijki :confused: od procesora będzie pewnie z 20 mm mniej przez płytę główną i mocowanie jej w obudowie, więc chyba będę musiał wziąć ten Thermalright albo nie zamykać obudowy :S

Tak, to ta obudowa. W takim razie wezmę SilentiumPC, różnica cenowa niewielka ale będzie lepszy.

Co do czyszczenia-robię to regularnie, w środku i po chłodzeniu(ściągniętym z procesora), tylko na zestawach się nie znam i szukałem czegoś, co wejdzie w taki złom :wink: