Wymiana chłodzenia procesora?

temperatura mojego procesora w czasie korzystania z internetu wynosi średnio 48 stopni C. Czy wymieniejąc chłodzenie procesora na lepsze osiągnę mniejszą temperaturę ?

ps. dzisiaj odkręcałem moje chłodzenie z procesora i dokładnie odkurzyłem - nic nie pomogło. :shock:

a nałożyłeś nową pastę po wyczyszczeniu ze starej??

48 nie jest złą temp.

tak, a z ciekawości zapytam - jak sięnie wymieni pasty to temp. może się nie zmniejszyć ?

Pasta termo-przewodząca jak wskazuje nazwa oddaje ciepło. Zależy jaką kupisz bo są różna, ale 48 to nawet dobra temp

to wracam do pytania - czy zmieniając chłodzenie procesora na inne mogę osiągnąć lepszą temperaturę?

ps. czy chłodzenie procesora powinno w wymiarach pasować do płyty głównej czy wszystkie chłodzenia mają taką samą szerokość?

Pasta ma formę pasty (takiej do zębów)

mi chodzi o chłodzenie procesora ;] a nie o pastę :smiley:

A jaki masz proc??

PS: 48 to dobra temp. co Ci da 40???

PPS: Przecież na procku masz i pastę i chłodzenie

To czy temperatura procesora jest wysoka czy niska, zależy od tego jaki masz procesor. Dla jednego normalną temperaturą może być 32"C a dla innego 50"C, w zależności od modelu i producenta.

Możesz kupić jakąś lepszą pastę (tylko nie silikonową, powyżej 18 zł już są takie dosyć dobre, Arctic Cooling czy Zalman).

Co do chłodzenia, są różne wymiary (zwykle podane wszystko jest na aukcji czy w sklepie) a dobiera się je pod gniazdo procesora (Socket) i także zależy od producenta i modelu procesora.

P.S. Zdejmowanie i zakładanie radiatora bez zmiany pasty (w szczególności jeżeli już długo siedziało) nie jest najlepszym pomysłem i może to spowodować wzrost temperatury.

czyli zmiana chłodzenie procesora wiele nie da ?

Wiele nie da

Zostaw biedny proc w spokoju a kasę którą zaoszczędzisz kup sobie czekoladę :wink: :wink:

a jeszcze jedno . gdy chcemy nałożyć pastę ponownie na procesor to wycieramy starą pastę z radiatora i z procesora ?

tak, ale powiedz jaki masz procesor jezeli Pentium IV to nic to nie da bo temperatura jest w normie :slight_smile:

nie mam pentium IV - mam starszy ;d

AMD Athlon 1,47 GHZ - czyli te pierwsze athlony :smiley:

smooker , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif