Wymiana chłodzenia w HD4850 Zalman OC


(Pawsin) #1

Witam.

Poszukję odpowiedniego chłodzenia do powyższej karty w rozsądnej cenie. Niedawno musiałem zmienić położenie mojego PC i niestety hałas powodowany przez tą kartę jest szalenie irytujący :frowning: (a przynajmniej doszedłem do wniosku, iż to w karcie tkwi problem ;p).

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20266

Czy ten będzie odpowiedni ? Chodzi mi głównie o coś w rozsądnej cenie, w miarę cichego i co będę potrafił zainstalować :wink:

Proszę o radę i pozdrawiam :slight_smile:


(Michal Kolatek) #2

Na tej karcie L2 pro się nie sprawdzi, za duże TDP.

http://www.cooling.pl/arctic-cooling-ac ... 52224.html

Lub S1 r2, ale dla niego przu tej karcie i tak trzeba dokupić jeszcze dodatkowo wentylator:

http://www.cooling.pl/arctic-cooling-ac ... ,2146.html


(igrek) #3

Mam pasywnego hd4850 od gigabyte wersja silent cell. W stresie karta nie przekracza 65 stopni. W idle ma około 40. Dodatkowo w obudowie jest z tyłu fabryczny wiatrak który wyciąga powietrze a z przodu jest wtłaczający silentium pc zephyr


(Miszamm) #4

Polecam Arctic Cooling Accelero Twin Turbo PRO - sam mam na tej samej karcie i jestem bardzo zadowolony z niego.


(Pawsin) #5

czy mógłbyś powiedzieć jak się ma sprawa z poziomem wydawanych dźwięków oraz temperaturą ?

mam tego Radeona od roku a dopiero teraz zwróciłem uwagę na ten hałas ;/ oglądanie filmów jest praktycznie niemożliwe :frowning: Dodatkowo: mam obudowę CM Elite 360 - nie powinna ona przeszkadzać w montażu Twin Turbo PRO ? Bo obudowa jest trochę mała niestety... I jeszcze jedno: jaki wentylator 80mm polecacie ?

Wolę się upewnić przed zakupem ;p

Pozdrawiam


(Miszamm) #6

Steruje wentylatorami w tym chłodzeniu poprzez ustawienia w sterownikach ( CCC ) - w upalny dzień jak uruchamiam jakieś gry to oczywiście zwiększam obroty, wiadomo słychać trochę pracę wiatraczków ale w sumie dźwięk z gry mi to zagłusza. Co do pracy na co dzień ( filmy itp. ) to daję sterowanie prędkością wiatraków na automatyczne i wtedy jest praktycznie niesłyszalne.

P.S. Z mojego doświadczenia - nie używaj ustawień automatycznych ( sterowanie prędkością wiatraczków ) w bardziej wymagających grach. Lepiej przed uruchomieniem gry włączyć 75 - 80 % prędkości i jest spokój. Na automatycznych potrafi wyłączyć kompa z powodu wysokiej temp. karty.

I chłodzenie zajmuje dwa sloty !


(T Luk) #7

Accelero Twin Turbo Pro to dość potężny i uniwersalny cooler GPU. Bez problemu poradzi sobie z Twoją kartą :wink: Wentylatory mogą być sterowane albo poprzez PWM z karty graficznej albo ustawione "na sztywno" poprzez przejściówkę z zestawu.