Wymiana części w kompie (grafa, procek, zasilacz)

Witam obecnie jestem posiadaczem dość starego kompa:

-Celeron 2.4 BOX

-Clayton CVASA05X

-Radeon 9200se 128mb

-512 mb ram (2x256)

-Zasilacz 300W

Calość na gnieździe 478

Zamierzam go troche polepszyć mianowicie chodzi mi o Karte graficzna (Radeon 9550 pro, procka(PIV 2.4-2.6 gHz) i jeżeli bedzie trzeba to zasilacz. Chciałbym was prośić o sygestie dotyczące zakupu karty graficznej czy to ma być: Palit, Sapphire czy Gigabyte oraz czy przy takiej modernizacji kompa jest wskazana wymiana zasilacza jeżeli tak to jaki polecacie?? Na ten cel moge przeznaczyć okolo 350 zł

pozdrawiam

grafe to jakiegoś gf 7300 kup…

ale czy przypadkiem nie będe musiał zmieniać płyty głownej, poza tym nie wiem czy mi plyta główna da rade obsłużyć tego GF i wątpie, że mi starczy 350 zł na procka, zasilacz i tego GF

witam. GF 7300 GT to na dzisiejsze czasy to minimum (zmiana z 9200 na 9550 za dużo ci nie da).

Jeśli masz AGP (8x) to plyty gł. nie musisz zmieniać, no chyba że chcesz kupić sobie kartę na PCI-E to wtedy tak.

Co do 7300 GT to polecałbym firme Galaxy z chłodzeniem od Zalmana np GALAXY GeForce 7300GT 128MB DDR3/128bit TV/DVI AGP (Zalman) (1,4n)- 328.87 zł (ze standardowym chłodzeniem są tańsze).

PS. Nie jestem pewien czy ta karta pójdzie na tym zasilaczu.

Jeszcze kilka miechów temu też miałem kompa podobnego do twojego na zasilaczu 300 i jak zmieniałem kartę z GF 5200 na 6800 GS to niestety musiałem zmienić tez zasilacz na 400W

gf 7300GT od Palita…;]

firma, model, są zasilacze i ‘‘zasilacze’’ 300W.

GF 6600 ~200 zł i zasilacz Amacrox 350W

Do czego używasz kompa? Jak nie grasz to wymiana karty to bez sens, w ogóle ten komp to skarbonka prawie wszystko nadaje się do wymiany.

Dzięki wam za odpowiedz a co sądzicie o zmienie procka PIV 2.6 czy Celeron 2.6?? Aha i jescze macie może jakieś dobre propozycje dotyczące zasilacza?

Na tym kompie nie mam nic poza c-s i tibią a na komunie braciak dostaje nowego

To po co chcesz coś zmieniać ?? Jak się uprzesz to możesz dołożyć 512 MB RAM-u :smiley: Bo nic innego się nie opłaca :slight_smile: