Wymiana danych między komputerami będącymi w różnych siaciac

Witam,

mam taki problem, że u mnie w moim biurze są dwa komputery, jeden z nich należy do mojej firmy (jedna sieć), drugi do firmy, z którą współpracuję (inna sieć). Do tej pory, gdy chciałem przenieść dane z jednego komputera do innego lub coś wydrukować musiałem uzywać pendrive, jest to jednak bardzo uciążliwe. Czy istnieje inna możliwość na wymianę danych?

z góry dziękuję za pomoc

https://wetransfer.com/

Wrzucisz tu maksymalnie 2GB. Na e-maila przychodzi wiadomość z linkiem, z którego można pobrać dane.

Dropbox

Można by też się pokusić o połączenie sieci. Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, jaki masz sprzęt i tak dalej. :slight_smile:

Jak te firmy są rozlokowane, tj. są w tym samym budynku lub na tej samej ulicy, czy może w różnych miejscowościach lub oddalone od siebie o kilka kilometrów? Jeśli są w tym samym budynku, to czy współdzielą tę samą infrastrukutę sieciową? Jeśli współdzielą tę samą infrastrukturę, można sieci połączyć routerem, jeśli są oddalone, można stworzyć między nimi VPN lub ekstranet.

Pozdrawiam!

Skorzystaj z programu TeamViewer.

Należy tylko pamiętać, że z TeamViewer za darmo można korzystać tylko w celach niekomercyjnych, w innych przypadkach należy wykupić licencję na korzystanie z oprogramowania w firmie.

Pozdrawiam!